ارور موبایل

آشکار شدن چشم‌ انداز آینده 6G توسط سامسونگ

شرکت‌های ارتباطی در تلاش هستند تا اتصال 5G را در زندگی روزمره ما پیاده‌سازی کنند و ظاهرا، برخی از آن‌ها در حال حاضر، روی شبکه ارتباطی 6G کار می‌کنند. سامسونگ یک برگه سفید را تحت عنوان تجربه ارتباطی فوق سریع بعدی برای همه منتشر کرد تا در آن زمینه‌های اصلی توسعه و موانع توسعه فناوری ارتباطی 6G را تجسم کند. طبق گفته سامسونگ، اولین مراحل توسعه و عرضه 6G می‌تواند در اوایل سال ۲۰۲۸ اتفاق بیفتد، در حالی که تجاری‌سازی گسترده آن می‌تواند در سال ۲۰۳۰ رخ دهد که تا آن زمان ۱۰ سال وقت باقی مانده است.

چه کسانی از 6G استفاده می‌کنند؟

این شرکت کره‌ای گفت هم انسان و هم ماشین‌ها از فناوری ارتباطی 6G استفاده خواهند کرد و یک تجربه غوطه‌ور در فضای مجازی، هولوگرام‌های تلفن همراه و بدل‌های دیجیتال را برای همه کاربران به ارمغان خواهد آورد. سونگهیون چوی، رئیس مرکز تحقیقات پیشرفته ارتباطات اعلام کرد تیم وی پیش از این تحقیق و توسعه فناوری‌های 6G را راه‌اندازی کرده است و متعهد شده استانداردسازی 6G را با همکاری ذینفعان در زمینه‌های صنعت، دانشگاه‌ها و دولت هدایت کند.!

 

سه دسته از الزامات وجود دارد که سامسونگ به عنوان موانع پیش روی آینده 6G معرفی می‌کند. این موانع در دسته‌های عملکرد، معماری و الزامات قابل اعتماد بودن جای می‌گیرند. برای این که 6G بدون دردسر کار کند، باید نرخ اوج آن را به سرعت هزار گیگابایت در ثانیه (یعنی ۵۰ برابر سریع‌تر از 5G) و تأخیر آن را به کمتر از ۱۰۰ میکروثانیه (یعنی یک‌دهم تأخیر 5G) برساند. آینده 6G همچنین به معنای پهنای باندی با فرکانس تراهرتز (THz)، راه‌حل‌های جدید آنتن‌دهی، فناوری‌های پیشرفته مضاعف، توپولوژی بهتر شبکه و استفاده مصنوعی در ارتباطات بی‌سیم است که همه آن‌ها باید از ابتدا توسعه پیدا کنند. این بدان معنا است که نسل بعدی شبکه‌، انقلابی در زمینه فناوری‌های ارتباطی ایجاد خواهد کرد.!

واضح است که آینده 6G هنوز در مرحله نظری خود قرار دارد، اما داشتن شرکت‌هایی که روی آن کار می‌کنند به این معنی است که از قبل یک قدم به آن نزدیک‌تر هستیم و اگر این فناوری‌ها زندگی روزمره ما را بهتر می‌کنند، باید آن‌ها را بپذیریم و از آن‌ها استقبال کنیم.!

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل