ارور موبایل

احتمال عرضه USB4 تا پایان سال آینده میلادی

شباهت و از طرفی دوگانگی در عملکرد USB3 و Thunderbolt 3 سبب شده بود بسیاری از کاربران این دو دستگاه را با هم اشتباه گرفته و در مواردی از عملکرد آن‌ها ناراضی باشند. حال مهندسان شرکت‌‎های بزرگ فناوری در تلاش‌اند این دو دستگاه را باهم تلفیق کرده و USB4 را با سرعت انقال داده شگفت‌انگیز طراحی کنند. USB4 داده‌ها را با سرعت ۴۰ گیگابایت بر ثانیه انتقال می‌دهد.

سرعت باورنکردنی انتقال داده در USB4

این نسل از دستگاه‌های یو‌اس‌بی در آینده با همه سیستم‌ عامل‌های رایانه‌ای هماهنگ و سازگار خواهد شد. مطمئنا نسل جدید USB با چنین توانایی در انتقال داده‌ها فرآیندهای رایانه‌ای را برای طراحان و متخصصان قسمت‌های گوناگون رایانه راحت‌تر می‌کند. یکی از دغدغه‌های همیشگی سازندگان انیمیشن و طراحان بازی‌های رایانه‌ای انتقال سریع و آسان فایل‌های صوتی و تصویری است که حتی در حال حاضر با وجود پیشرفت زیاد دستگاه‌های USB هم‌چنان زمان طولانی را از این افراد می‌گیرد.

حال USB4 این زمان را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد و سبب تسریع در فرایند ساخت انیمیشن می‌گردد. احتمالا در مدت زمانی کوتاه تمامی شرکت‌های تولید کننده گوشی، لپ‌تاپ و دیگر دستگاه‌های هوشمند، تمامی محصولات خود را به این فناوری جدید مجهز نخواهند کرد ولی به مرور و با آشکار شدن هرچه بیشتر مزایای USB4 همه شرکت‌ها به سمت به کار گیری آن می‌روند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل