ارور موبایل

استفاده هوآوی از لنزهای مایع در گوشی‌های پرچمدار خود

استفاده هوآوی از لنزهای مایع در گوشی‌های پرچمدار خود

 

قطب فناوری در شرق جهان یعنی شرکت هوآوی قرار است از سال آینده فناوری لنزهای مایع را در گجت‌های پرچمدار خود استفاده کند. گزارش‌ها حاکی از این است که این شرکت چینی در حال آزمایش مرحله آخر لنز مایع خود بوده و انتظار می‌رود زمان لرزش تصویر و فوکوس گوشی را به تعادل برساند، تا کاربر یک تجربه بصری فوق العاده را داشته باشد. این فناوری جدید زمان تمرکز را به چند میلی بر ثانیه کاهش می‌دهد و با زمان تمرکز چشم انسان مطابقت دارد.

فناوری لنز مایع اولین در چه دوربین‌هایی استفاده می‌شود؟

گفته‌ها حاکی از این است که فناوری لنز مایع ابتدا برای دوربین‌های تله استفاده شود تا بجای حرکت دادن لنز‌ها ماژول از طریق ولتاژ متغیر، شکل مایع را تغییر دهد تا نور را متمرکز کند. علاوه بر این گفته می‌شود که اجرای آن در مقایسه با دوربین‌های تله‌ای از نوع غیر مایع و با دوام‌تر خواهد بود. لنز مایع احتمالا با حسگر IMX782 سونی جفت می‌شود تا کیفیت بصری فوق العاده‌ای را ارائه دهد که البته از این حسگر نیز در چهارچوب دوربین‌های تله هم استفاده می‌شود.

گفتنی است، شرکت هوآوی در اوایل ماه آوریل ۲۰۲۰ با موفقیت فناوری لنز مایع را برای استفاده از ماژول دوربین گوشی‌های هوشمند خود ثبت کرد. این درخواست ثبت اختراع در دسامبر ۲۰۱۹ ثبت شد و پس از چهار ماه تایید شد. ماژول لنز مایع شامل حرکت دادن موتور، محل نگهداری دوربین و سخت افزار الکترونیکی برای حرکت لنز مایع است.

هدف از فناوری لنزهای مایع، فوکوس خودکار و سریع است. یک لنز مایع به طور بالقوه می‌تواند کل توالی فوکوس را در میلی ثانیه با قفل لحظه‌ای طی کند. این امر همچنین به معنی ردیابی آسان‌تر و سریع‌تر اشیاء درحال حرکت است که در نتیجه از این گوشی‌ها می‌توان به عنوان دوربین فیلمبرداری حرفه‌ای در بسیاری از موقعیت‌ها استفاده کرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل