ارور موبایل

انفجار باتری نگرانی اصلی شرکت‌های سازنده شارژرهای سریع

در چند روز اخیر بسیاری از شرکت‌های سازنده تلفن‌های همراه خبر ساخت شارژر‌های سریع جدیدی را دادند که توانی بیش از صد وات دارند و قرار است از آن‌ها در نسل بعدی گوشی‌ها استفاده شود؛ برای مثال شرکت iQOO از شارژر ۱۲۰ واتی خود رونمایی کرد و شرکت ریلمی نیز از شارژر ۱۲۵ واتی خود پرده برداشت. هرچند نباید فراموش کرد که شیائومی در حال آزمایش یک شارژر ۱۰۰ واتی و شرکت اوپو نیز در حال آزمایش یک شارژر ۱۲۵ واتی از نوع بی‌سیم است که در صورت موفقیت می‌تواند جایگزین شارژر ۹۰ واتی بی‌سیم لنوو شود.

شرکت اوپو درباره قدرت شارژر جدید خود اعلام کرده است که این شارژر می‌تواند در ۱۷ دقیقه باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را شارژر کند؛ هرچند سرعت بالا در شارژ به معنای برتری یک شرکت نسبت به شرکت دیگر نیست چرا که هرچه سرعت شارژ یک دستگاه بالاتر باشد به همان میزان دمای باتری آن دستگاه افزایش پیدا می‌کند و به این ترتیب احتمال انفجار باتری وجود خواهد داشت.”!

استفاده از سنسور دما در باتری گوشی‌های جدید

شرکت ریلمی از یک سنسور دما در باتری‌های خود استفاده کرده است تا مانع از افزایش بیش از حد دمای باتری شود، اما شرکت اوپو به استفاده از یک سنسور دما در باتری محصولات خود اکتفا نکرده و تصمیم گرفته از ۱۰ سنسور تشخیص دما استفاده کند. در مقابل این دو شرکت، شرکت iQOO قرار گرفته که اعتقاد دارد استفاده از سنسور در گوشی اصلا کافی نیست و باید وسیله‌ای به عنوان خنک کننده روی مادربرد گوشی‌ها نصب شود.

تنها بخش مشترک بین سه شرکت بزرگ سازنده شارژر‌های بسیار سریع، روش شارژ باتری‌ها است، شارژر‌هایی که هر سه شرکت طراحی کردند ظرفیت باتری را به دو بخش تقسیم می‌کنند تا باتری سریع‌تر از قبل شارژ شوند، برای مثال یک باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت به دو باتری با ظرفیت ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت تقسیم شده و سپس مراحل شارژ انجام می‌شود. با این حال برای مشخص شدن میزان عملکرد شارژر‌ها باید تا زمان عرضه آن‌ها در بازار منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل