ارور موبایل
Nvidia Says US Advanced Timeline for Export Curbs of AI Chips to China, Other Countries

برای توسعه مدل‌های زبان هوش مصنوعی، برنامه‌های مولد، با انویدیا همکاری می‌کنیم

[ad_1]

شرکت تراشه‌های آمریکایی انویدیا و غول مخابراتی به خرده‌فروشی Reliance روز جمعه از همکاری هوش مصنوعی برای ایجاد مدل‌های زبان، برنامه‌های مولد و یک پلتفرم زیرساخت ابری برای توسعه هوش مصنوعی در این کشور جنوب آسیا خبر دادند.

به گفته این شرکت‌ها، انویدیا قدرت محاسباتی مورد نیاز برای تلاش‌ها را فراهم می‌کند، در حالی که واحد Reliance Jio زیرساخت‌های هوش مصنوعی را مدیریت و حفظ خواهد کرد و بر تعامل مشتری نظارت خواهد کرد.

انویدیا گفت: «Reliance برنامه‌ها و خدمات هوش مصنوعی را برای 450 میلیون مشتری Jio (تلکام) خود ایجاد می‌کند و زیرساخت‌های هوش مصنوعی کارآمد را برای دانشمندان، توسعه‌دهندگان و استارت‌آپ‌ها در سراسر هند فراهم می‌کند.

موکش آمبانی، رئیس میلیاردر Reliance، قبلاً درباره نیاز به “زیرساخت های دیجیتالی در هند که می تواند نیازهای محاسباتی عظیم هوش مصنوعی را برطرف کند” صحبت کرده است.

انویدیا در سطح جهانی تقریباً در انحصار سیستم‌های محاسباتی مورد استفاده برای تامین انرژی سرویس‌هایی مانند ChatGPT، چت ربات پرفروش هوش مصنوعی OpenAI است. هوش مصنوعی که چنین برنامه‌هایی را تامین می‌کند به عنوان یک مدل زبان بزرگ شناخته می‌شود، زیرا یک پیام متنی را دریافت می‌کند و از آن پاسخی شبیه به انسان می‌نویسد.

این همکاری به Reliance امکان دسترسی به آخرین نسخه Grace Hopper Superchip انویدیا را می‌دهد، تراشه‌های هوش مصنوعی آن که برای انجام عملکردهای استنتاج هوش مصنوعی بهینه‌سازی شده‌اند که به طور موثر برنامه‌هایی مانند ChatGPT را تقویت می‌کنند.

Reliance گفت زیرساخت جدید هوش مصنوعی به طیف وسیعی از پروژه های کلیدی هوش مصنوعی هند از جمله چت بات ها، کشف دارو و تحقیقات آب و هوا سرعت می بخشد.

نیل شاه، یکی از شرکای کانترپوینت ریسرچ، گفت که حرکت هوش مصنوعی برای جیو حیاتی است تا داده‌های میلیون‌ها کاربر را «معنا کند» و به یک شرکت فناوری تبدیل شود که خدماتی فراتر از مخابرات ارائه می‌کند.

او گفت: «اینفرا هوش مصنوعی به آن امکان می‌دهد تا توصیه‌های دقیقی ارائه دهد و محصولات و خدمات متقابل را در سراسر شبکه عظیم مشتریان خود در خرده‌فروشی، مخابرات و فضای مالی ارائه دهد.

رویترز روز جمعه به طور انحصاری گزارش داد که شرکت نفت به خرده فروشی Reliance نیز در حال بررسی یک حمله به سمت تولید تراشه در هند است.

به گزارش رویترز، یک منبع آگاه به این موضوع به طور جداگانه، گروه تاتا هند نیز قرار است اواخر روز جمعه همکاری هوش مصنوعی با انویدیا را اعلام کند.

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.