ارور موبایل
Windows 11 Now Running on Over 400 Million Monthly Active Devices: Report

برنامه‌های Windows 11 مانند Photos، Paint و Snipping Tool به زودی می‌توانند ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه دهند.

[ad_1]

ویندوز 11 می تواند به زودی از ویژگی های هوش مصنوعی (AI) پشتیبانی کند زیرا طبق گزارش ها، مایکروسافت در حال کار بر روی افزودن پشتیبانی از اتوماسیون و هوش مصنوعی به سیستم عامل محبوب دسکتاپ و محصولات مرتبط خود است. سیستم عامل ویندوز 11 شرکت نرم افزاری مستقر در ردموند به ترتیب با برنامه های Photos و Paint برای مشاهده تصویر و دستکاری اولیه ارائه می شود. بر اساس یک گزارش، این برنامه‌ها به زودی می‌توانند از ویژگی‌هایی پشتیبانی کنند که شامل تشخیص نوری کاراکتر (OCR) و ایجاد تصاویر در حال پرواز با استفاده از هوش مصنوعی مولد می‌شود.

طبق گزارش Windows Central به نقل از منابع ناشناس، مایکروسافت در حال کار بر روی افزودن ویژگی‌های هوش مصنوعی به سه برنامه است: Photos، Camera، Paint و ابزار Snipping که برای گرفتن اسکرین‌شات استفاده می‌شود. این برنامه ها در ویندوز 11 در دسترس هستند و عملکرد جدید را می توان از طریق به روز رسانی برنامه ها در فروشگاه مایکروسافت یا از طریق به روز رسانی ویژگی های معمولی این شرکت به سیستم عامل اضافه کرد.

این شرکت در حال بررسی امکان اضافه کردن پشتیبانی از هوش مصنوعی مولد به برنامه مایکروسافت Paint است که به ابزار اصلی دستکاری تصویر اجازه می‌دهد تا تصاویر را با استفاده از اعلان‌ها تولید کند و آنها را در برنامه ویرایش کند. مایکروسافت قبلاً پشتیبانی از تولید تصاویر با درخواست‌های ارائه‌شده توسط کاربر را در برنامه اصلاح‌شده Bing مجهز به هوش مصنوعی، همراه با مدل متن به تصویر DALL-E OpenAI معرفی کرده بود.

در همین حال، برنامه Photos، که برنامه پیش‌فرض برای باز کردن تصاویر در ویندوز 11 است، و همچنین Snipping Tool، هر دو می‌توانند ویژگی‌ای را دریافت کنند که در حال حاضر در تلفن‌های هوشمند در دسترس است – پشتیبانی OCR. این قابلیتی است که می تواند برای میلیون ها کاربر مفید باشد و نیاز به استفاده از خدمات آنلاینی را که عملکردهای مشابهی را ارائه می دهند، از بین می برد. این گزارش همچنین حاوی تصویری از ساخت داخلی برنامه دوربین با پشتیبانی از OCR برای تشخیص متن از عکس یک صفحه است.

در مورد اینکه مایکروسافت در نهایت این ویژگی‌ها را برای کاربران ویندوز عرضه خواهد کرد یا خیر، صحبتی در دست نیست، در حالی که برخی از این ویژگی‌ها ممکن است به سخت‌افزار اختصاصی برای انجام محاسبات عصبی نیاز داشته باشند. انتظار می‌رود که ویندوز 11 در سال آینده به‌روزرسانی نرم‌افزاری بزرگی را دریافت کند، که طبق گزارش‌ها، زمانی است که بسیاری از ویژگی‌های هوش مصنوعی می‌توانند به سیستم عامل راه پیدا کنند. با این حال، برخی از این ویژگی‌ها هنوز “تجربی” هستند، به این معنی که ممکن است مدتی طول بکشد تا برای کاربران عرضه شوند.

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.