ارور موبایل
Windows 11 Update Brings Native Support for RAR, 7-Zip, Other File Formats: Report

به‌روزرسانی ویندوز 11 با پشتیبانی فرمت‌های فایل RAR، 7-Zip و سایر فرمت‌های فایل

[ad_1]

کاربران ویندوز مایکروسافت به خوبی درباره فرمت‌های RAR و 7-Zip می‌دانند که به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌ها را در حالت فشرده ذخیره کنند تا اندازه آنها کاهش یابد. همه کاربران ویندوز یک ابزار شخص ثالث مانند WinRar را برای دسترسی به فایل های RAR روی سیستم خود نصب کرده اند. که دیگر لازم نخواهد بود. در اوایل سال جاری، مایکروسافت ویژگی های جدیدی را برای ویندوز 11 اعلام کرده بود، از جمله پشتیبانی از RAR بومی. اکنون، طبق گزارش ها، این شرکت در حال ارائه این ویژگی به عنوان بخشی از به روز رسانی ویندوز است.

مایکروسافت یک پیش نمایش اختیاری به روز رسانی تجمعی KB5031455 برای ویندوز 11 نسخه 22H2 برای ماه اکتبر ارائه کرده است. طبق گزارشی از Beeping Computer، این به‌روزرسانی از 11 فرمت آرشیو فایل جدید پشتیبانی می‌کند، یعنی .rar، .7z، .tar، .tar.gz، .tar.bz2، .tar.zst، .tar.xz، . tgz، tbz2.، tzst.، و txz.

با پشتیبانی بومی از فرمت‌های فایل آرشیو مانند RAR و 7-Zip، کاربران ویندوز دیگر برای دسترسی به فایل‌های فشرده نیازی به برنامه شخص ثالث مانند WinRAR ندارند. برای نصب به‌روزرسانی اختیاری، کاربران می‌توانند به تنظیمات ویندوز 11 رفته و روی دکمه «به‌روزرسانی ویندوز» در منوی Home یا System کلیک کنند. اگر سیستم شما هنوز به‌روزرسانی را دریافت نکرده است، باید پیامی دریافت کنید: «پیش‌نمایش به‌روزرسانی تجمعی 2023-10 برای ویندوز 11 نسخه 22H2 برای سیستم‌های مبتنی بر x64 (KB5031455) اکنون در دسترس است». روی Download & install کلیک کنید تا به‌روزرسانی را دریافت کنید، که از فرمت‌های فایل بایگانی، از جمله RAR پشتیبانی می‌کند. پس از به‌روزرسانی ویندوز، کاربران می‌توانند بدون نیاز به ابزارهای شخص ثالث، فایل‌های آرشیو را باز، استخراج و ویرایش کنند.

آپدیت اختیاری ویندوز 11 را می توان در منوی تنظیمات بررسی کرد

در ماه مه، مایکروسافت برای اولین بار اعلام کرده بود که ویندوز از پشتیبانی RAR بومی، در کنار تعدادی از ویژگی‌های جدید بهره می‌برد. این شرکت گفته بود که ویندوز 11 از TAR (بایگانی نوار)، 7-zip، RAR (بایگانی Roshal)، GZ (Gzip) و سایر فرمت‌های آرشیو پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت همچنین گفته بود که ویندوز 11 برای دسترسی به نمونه‌های برنامه در نوار وظیفه با یک کلیک، پنهان کردن تاریخ و زمان و خاموش کردن برنامه‌ها از نوار وظیفه بدون استفاده از Task Manager پشتیبانی می‌کند.

در ماه سپتامبر، این شرکت ویندوز را به‌روزرسانی کرد تا از دستیار Copilot جدید خود با هوش مصنوعی پشتیبانی کند. Copilot یک بینگ چت اصلاح‌شده را به ویندوز 11 اضافه می‌کند که می‌تواند خلاصه‌ای از صفحات وب ایجاد کند، کنترل‌های سیستم را تغییر دهد، و پاسخ‌های متنی و تصویری را به درخواست‌های شما ارائه دهد.

ماه گذشته، متنی از یک گفتگوی کنار آتش در کنفرانس جهانی فناوری Citi 2023 نشان داد که مایکروسافت ممکن است خود را برای انتشار ویندوز 12 در سال آینده آماده کند. دیوید زیننر، مدیر مالی اینتل، با اشاره به انتشار ویندوز 12 در سال 2024، گفت: ما در واقع فکر می کنیم سال 24، به ویژه به دلیل به روز رسانی ویندوز، سال بسیار خوبی برای مشتری خواهد بود.

ویندوز 11 در سال 2021 منتشر شد و اکنون بر روی بیش از 400 میلیون دستگاه فعال ماهانه در حال اجرا است. انتظار می رود این سیستم عامل محبوب تا سال 2024 به 500 میلیون دستگاه فعال برسد

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.