ارور موبایل

ترفندهای فوق سریع شارژ کردن گوشی

در حالی که روش‌های زیادی برای صرفه جویی در مصرف باتری تلفن شما وجود دارد، چند روش سریع نیز وجود دارد که می‌توانید برای شارژ سریعتر در آن روز‌هایی که باید ۵ دقیقه‌ای از منزل خارج شوید، استفاده کنید. در اینجا ۵ روش برای شارژ سریعتر تلفن وجود دارد.

۱. حالت هواپیما را روشن کنید

ساده‌ترین راه برای سریعتر شارژ شدن تلفن این است که قبل از اتصال شارژر تلفن خود را به حالت هواپیما تغییر دهید. با این کار اتصالات تلفن همراه شما به سرویس‌های تلفن همراه، بلوتوث، رادیو و WiFi خاموش می‌شود که حتی درصورتی که از دستگاه خود استفاده نمی‌کنید، می‌توانند انرژی مصرف کنند. در حالت Airplane Mode، تلفن شما از انرژی کمتری استفاده خواهد کرد و به شما امکان می‌دهد خیلی سریعتر شارژ شود.

اعم از Android یا iOS یا کاربر، با ضربه زدن روی برنامه تنظیمات در صفحه اصلی، انتخاب حالت هواپیما و کشیدن ضامن به حالت روشن، می‌توانید حالت هواپیما را روشن کنید. می‌دانید که این حالت با نماد هواپیمای کوچکی که در بالای صفحه تلفن شما ظاهر می‌شود فعال می‌شود.

۲. از شارژر دیواری استفاده کنید

وقتی نوبت به شارژ شدن باتری تلفن شما می‌رسد، شارژر‌های دیواری رسمی که به همراه تلفن هوشمند شما ارائه می‌شوند، انتخاب خوبی هستند. شارژر‌های دیواری از آمپر بیشتری نسبت به درگاه‌های USB لپ تاپ یا کامپیوتر شما دارند.

۳. تلفن خود را خنک نگه دارید

به طور کلی، شما می‌خواهید تلفن خود را از گرمای بیش از حد دور نگه دارید. تلفن‌های هوشمند در هنگام خنک بودن بهتر و کارآمدتر کار می‌کنند. برعکس، گرم شدن بیش از حد می‌تواند به داخلی آن از جمله باتری آسیب برساند.

تلفن خود را از نور خورشید یا هر چیز دیگری که ممکن است هنگام شارژ باعث گرم شدن آن شود، دور کنید. همچنین میتوانید قاب گوشی را از آن جدا کنید تا زود‌تر و راحت‌تر خنک شود.

۴. از شارژر‌های باتری سریع استفاده کنید

اگر شارژر دیواری رسمی تلفن همراه شما به اندازه کافی سریع کار را انجام نمی‌دهد، ممکن است تلفن شما با لوازم شارژ سریع مانند شارژر سریع HTC یا پد شارژ سریع سامسونگ سازگار باشد. اکثر گوشی‌های پیشرفته جدید مانند Samsung Galaxy Note۲۰ یا iPhone ۱۱ دارای قابلیت شارژ سریع هستند. با این حال، همه تلفن‌ها با همه شارژر‌های سریع سازگار نیستند. حتماً یکی را تهیه کنید که با تلفن شما کار کند.

۵. تلفن خود را خاموش کنید

خاموش کردن کامل تلفن همراه در هنگام شارژ می‌تواند به شارژ سریعتر باتری تلفن کمک کند، زیرا از باتری برای کار دیگری استفاده نمی‌شود.  این گزینه ممکن است ایده آل نباشد، زیرا به این معنی است که شما در حین شارژ تلفن همراه خود قادر به استفاده از آن نخواهید بود – بدون پیامک، هشدار، تماس، گوش دادن به موسیقی، بازی کردن و غیره. با این حال باز هم میتواند گزینه خوبی باشد.

منبع: طلا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.