ارور موبایل

حذف واترمارک از عکس

روش های مختلفی برای حذف واترمارک از عکس وجود دارد که انتخاب بهترین روش به نوع واترمارک، کیفیت عکس و مهارت شما در ویرایش عکس بستگی دارد. در اینجا به چند روش رایج اشاره می کنم:

قسمت 1: ساده ترین راه برای حذف واترمارک از Photo Online

امروزه، ما قادر به انجام ویرایش های مختلف عکس با برنامه های وب از جمله حذف واترمارک از یک عکس هستیم. بزرگترین مزیت این است که کار را بدون نصب هیچ نرم افزاری انجام دهید. علاوه بر این، ویرایشگرهای ویدیوی وب معمولاً رایگان هستند. به عنوان مثال، Aiseesoft Free Watermark Remover Online، بهترین گزینه برای حذف واترمارک از عکس آنلاین است.

Aiseesoft Free Watermark Remover Online – بهترین پاک کننده واترمارک

  • حذف واترمارک از عکس ها به صورت آنلاین به صورت رایگان.
  • بدون ثبت نام، محدودیت اندازه فایل یا نیازهای دیگر.
  • پشتیبانی از فرمت های عکس محبوب مانند JPG، PNG، BMP و غیره.
  • هنگام پردازش عکس های واترمارک شده، کیفیت را حفظ کنید.

نحوه حذف واترمارک از عکس آنلاین به صورت رایگان

مرحله 1:

وقتی عکسی با واترمارک دریافت کردید، مرورگر وب را باز کنید، https://www.aiseesoft.com/watermark-remover-online/ را کپی و در نوار آدرس قرار دهید و کلید Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید. روی دکمه آپلود عکس کلیک کنید تا گفتگوی فایل باز را دریافت کنید. عکس را پیدا کنید و روی Open کلیک کنید تا آپلود شود.

 

نحوه حذف واترمارک از عکس آنلاین به صورت رایگان

گام 2:

سپس گفتگوی Watermark Remover ظاهر می شود. برای اولین بار یک راهنمای کامل به شما ارائه می شود. سه راه برای برجسته کردن واترمارک روی تصویر وجود دارد، Polygonal، Lasso و Brush. شما می توانید بر اساس نیاز خود، مناسب را انتخاب کنید.

 

حذف واترمارک

 

مرحله 3

هنگامی که واترمارک کاملاً پوشانده شد، روی دکمه Remove کلیک کنید تا شروع به حذف واترمارک از عکس به صورت آنلاین شود. در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تصویر دانلود شود.

 

واترمارک

 

اگر می‌خواهید واترمارک را از روی دسکتاپ حذف کنید، چرا ویرایشگر عکس هوش مصنوعی را امتحان نکنید. این به طیف گسترده ای از عکس ها کمک می کند و حتی می تواند تصاویر شما را به صورت آفلاین پردازش کند. بهترین بخش در مورد این ابزار این است که نه تنها می تواند واترمارک ها را حذف کند، بلکه می تواند تصاویر با کیفیت را به صورت دسته ای با کیفیت بالاتر حذف کند.

 

قسمت 2: نحوه حذف واترمارک از عکس با فتوشاپ

به عنوان یک ویرایشگر عکس، فتوشاپ در روتوش تصاویر بسیار هوشمندانه عمل می کند، مانند حذف واترمارک اثبات شده از یک عکس. با این حال، بسیاری از مردم شکایت داشتند که گردش کار پیچیده است. بنابراین، ما مراحل زیر را به اشتراک می گذاریم.

مرحله 1:

عکس واترمارک شده را در فتوشاپ باز کنید.

گام 2:

ابزار Magic Wand Tool را از جعبه ابزار انتخاب کنید. سپس همراه با لبه واترمارک بکشید تا هوشمندانه انتخاب شود. همچنین می توانید از ابزار Pen Tool یا Lasso Tool برای انتخاب استفاده کنید. برای انتخاب چندین عنصر واترمارک، کلید Ctrl یا Cmd را نگه دارید تا انتخاب انجام شود.

 

نحوه حذف واترمارک از عکس با فتوشاپ
نحوه حذف واترمارک از عکس با فتوشاپ

مرحله 3:

برای انتخاب کامل، به منوی Select بروید، Modify و سپس Expand را انتخاب کنید. سپس لبه انتخاب را در کادر Expand By تغییر دهید و برای تایید آن روی OK کلیک کنید.

مرحله 4:

به منوی Edit رفته و Fill را انتخاب کنید. گزینه کشویی Contents را در دیالوگ پایین بکشید و Content-Aware را انتخاب کنید. تیک کادر Color Adaptation را بردارید و روی OK کلیک کنید.

 

حذف واترمارک از عکس 5

 

مرحله 5:

برخی از باقی مانده ها هنوز روی عکس شما هستند؟ ابزار Clone Stamp را از جعبه ابزار انتخاب کنید و اندازه را تنظیم کنید. کلید Alt یا Option را روی صفحه کلید خود نگه دارید و ناحیه نزدیک به واترمارک باقی مانده را انتخاب کنید. روی ناحیه باقیمانده کلیک کنید. همین کار را با باقی مانده ها انجام دهید.

مرحله 6:

به منوی File بروید و تصویر نتیجه را به رایانه خود صادر کنید. بهتر است آن را به عنوان یک تصویر جدید ذخیره کنید و عکس اصلی را نگه دارید.
قسمت 3: نحوه حذف واترمارک عکس به صورت رایگان

برخی از برنامه های حذف واترمارک رایگان نیز وجود دارد. با این حال، اکثر نرم افزارهای رایگان دارای معایب مختلفی هستند، مانند کاهش کیفیت و موارد دیگر. طبق تحقیقات ما، GIMP و Paint.net بهترین پاک کننده های واترمارک رایگان هستند.

روش 1: نحوه حذف واترمارک از عکس با GIMP

GIMP یک ویرایشگر عکس منبع باز است، بنابراین همه می توانند بدون پرداخت یک پنی، ویژگی های کامل را دریافت کنند. البته کاستی هایی هم دارد. حذف واترمارک را مستقیماً فراهم نمی کند، اما باید افزونه ها را نصب کنید.

مرحله 1:

افزونه GIMP Resynthesizer را از https://github.com/bootchk/resynthesizer/blob/master/README.md نصب کنید.

گام 2:

همچنین، یک عکس واترمارک شده در GIMP باز کنید.

مرحله 3:

ابزار انتخاب آزاد یا Rectangle Select Tool را از جعبه ابزار انتخاب کنید. دور واترمارکی را که می خواهید حذف کنید بکشید.

مرحله 4:

پس از انتخاب، به منوی Filters رفته، Enhance و سپس Heal selection را انتخاب کنید. سپس پهنای نمونه برداری Context را با توجه به واترمارک تنظیم کنید. برای اعمال حذف روی OK کلیک کنید.

 

نحوه حذف واترمارک از عکس با GIMP

 

مرحله 5:

در مرحله بعد، شما همچنین باید بقایای واترمارک را حذف کنید. ابزار Clone را از جعبه ابزار انتخاب کنید، ناحیه نمونه را انتخاب کنید و سپس روی موقعیت باقیمانده بکشید.

 

نحوه حذف واترمارک از عکس با GIMP 2

 

توجه: می‌توانید حذف واترمارک را مستقیماً با ابزار Clone انجام دهید، اما از آنجایی که باید واترمارک را به صورت دستی پردازش کنید، زمان زیادی طول خواهد کشید.

روش 2: نحوه حذف واترمارک از عکس در Paint.net

Paint.net یک ویرایشگر عکس رایگان برای ویندوز است. برخلاف فتوشاپ، Content-Aware یا ابزارهای مشابه را ارائه نمی دهد. با این حال، ابزار Clone Stamp Tool داخلی Paint.net می‌تواند نیاز اساسی شما به حذف واترمارک را برآورده کند.

مرحله 1:

حذف واترمارک رایگان را اجرا کنید و عکس را از منوی File باز کنید.

گام 2:

ابزار Clone Stamp را از نوار ابزار انتخاب کنید. Ctrl را در ویندوز یا Cmd را در مک نگه دارید و روی ناحیه نزدیک به واترمارک کلیک کنید. یک نمونه ایجاد خواهد کرد. سپس روی واترمارک کلیک کنید تا با نمونه جایگزین شود.

 

حذف واترمارک رایگان

 

مرحله 3:

مرحله 3 را برای حذف سایر قسمت های واترمارک تکرار کنید.

مرحله 4:

اگر هنوز قطعات ناقصی وجود دارد، آنها را انتخاب کنید. به منوی Effect بروید، Blur را انتخاب کنید و ابزار تاری مناسب را انتخاب کنید. سپس گزینه ها را تنظیم کرده و آن را تایید کنید.

 

حذف واترمارک رایگان 2

 

مرحله 5:

هنگامی که واترمارک از عکس حذف شد، روی نماد ذخیره در نوار منوی بالا کلیک کنید و آن را صادر کنید یا به عنوان یک تصویر جدید ذخیره کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.