ارور موبایل

راه های افزایش سرعت اینترنت وای فای خانگی

در این گزارش که در وبسایت techadvisor آمده است ، بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران توصیه کرده اند که با انجام و رعایت موارد زیر قادر خواهند بود تا حد زیادی سرعت اتصال به اینترنت و شبکه وای فای خانگی خود را بالا ببرند.

۱. روتر اینترنتی خود را به روز رسانی کنید

بسیاری از روتر های اینترنتی قابلیت به روز رسانی را دارند که البته این کار بهتر است توسط متخصصان کاربرانی که به این کار تسلط و آشنایی دارند، انجام شود.

۲. از اپراتور مخابراتی مربوطه سرعت شبکه اینترنتی بالاتری را درخواست و خریداری کنید

کاربران در ابتدا باید از بسته اینترنتی خریداری شده و قرار داد آنها با اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت مربوطه اطمینان حاصل کنند چرا که ممکن است سرعت اینترنتی که خریداری کرده اند پایین باشد و نتواند انتظار آن ها را در انجام کارهای خود برآورده کند.

۳. ساعت اوج مصرف اینترنت را شناسایی کنید

در ساعاتی از شبانه روز که مصرف اینترنت پایینتر است به کار و فعالیت های غیر ضروری خود در اینترنت بپردازید.
آگاهی از ساعات پر مصرف و کم مصرف اینترنت در شهر و کشور خود می تواند تا حد زیادی از مشکلات کاربران بکاهد و آنها می توانند برای انجام کارهای غیر ضروری خود، ساعاتی که اوج مصرف اینترنت نیز را انتخاب کنند.

۴. سایر دستگاههای هوشمند و الکترونیکی متصل به اینترنت را خاموش کنید

نکته‌ای که در افزایش آنی سرعت اینترنت بسیار تاثیرگذار است، خاموش کردن وای فای گوشی و تبلت های متصل به مودم خانگی است؛ چرا که هرچه تعداد دستگاه های متصل به مودم وای فای بیشتر باشد، سرعت آن برای هر یک از کاربران متصل به اینترنت نیز کمتر خواهد بود.
همچنین اتصال خودکار دستگاه های هوشمند به وای فای حتی در صورتی که هیچ استفاده ای از آنها نشود، از آنجایی که اپلیکیشن های پس زمینه به طور اتوماتیک از اینترنت تغذیه و استفاده می کنند، موجب می شود سرعت اینترنت به طور کلی کاهش یابد.

۵. روتر اینترنتی خود را جابجا کنید

بسیاری از کاربران با جابجایی مودم و روتر اینترنتی خود در خانه می توانند سرعت آن را افزایش دهند چرا که قرار دادن آن در یک نقطه کور که فاصله زیادی از افراد خانه برای اتصال به آن دارند، تا حد زیادی سرعت و عملکرد آن را کاهش می دهد.
همچنین کاربران برای بهبود سرعت آن باید آن را بر روی یک سطح بالاتر همچون میز قرار دهند و از گذاشتن آن بر روی زمین یا در نزدیکی سایر دستگاه‌های الکترونیکی خودداری کنند.

۶. روتر اینترنتی قدیمی خود را کنار گذاشته و یک دستگاه جدید و مدرن بخرید

مودم و روتر های قدیمی از آنجایی که پردازنده‌های کندتری دارند، بدیهی است که سرعت پایین تری را برای وب گردی در اختیار کاربران قرار می دهند. بنابراین در صورت تمایل به بهره مندی از سرعت بالاتر، کاربران می‌توانند با توجه به نیاز و بودجه خود مودم و روتر های جدید موجود در بازار را بررسی کرده و اقدام به خریداری یک دستگاه جدید ، سریع و مدرن کنند.
به عقیده کارشناسان فعال در حوزه فناوری، روترهای مجهز به سه آنتن و دوال باند که از جفت باندهای رادیویی ۲.۴ گیگاهرتزی و ۵ گیگاهرتزی پشتیبانی می کنند، بسیار مناسب خواهد بود و می توانند سرعت بسیار بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند.
البته تکنولوژی جدید وای فای ۶ نیز سرعت بی نظیری دارد که هنوز دستگاه های زیادی که از آن پشتیبانی کنند، وارد بازار نشده است.

۷. رایانه خود را پاک سازی کنید

کاربران باید توجه داشته باشند که نصب برخی از نرم افزار ها و استفاده از بعضی از مرورگر های اینترنتی، حجم و سرعت اینترنت آنها را به میزان قابل توجهی استفاده می کند و آنها باید با پاکسازی و لغو نصب آن ها به افزایش سرعت اینترنت خانگی خود کمک کنند.
منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.