ارور موبایل

رفع ارور isdone.dll

رفع ارور isdone.dll ، این خطا اغلب هنگام نصب یک فایل بازی در اندازه بزرگ روی رایانه شخصی اتفاق می افتد.

چگونه خطای Isdone.dll را برطرف کنیم؟

MiniTool در مقاله ارور موبایل امروز 9 روش قابل دسترس برای رفع آن را در اختیار شما قرار می دهد.

 

چه چیزی باعث خطای Isdone.dll ویندوز 10 می شود

برای ارائه گرافیک بهتر و تجربه بازی سریع‌تر، اکثر بازی‌های امروزی مانند Call of Duty و Red Dead Redemption به فضای ذخیره‌سازی زیادی برای اجرا نیاز دارند. بنابراین، گاهی اوقات ممکن است به دلیل عدم وجود فضای کافی در حافظه رم یا هارد دیسک، فایل های بزرگ بازی را روی رایانه شخصی نصب نکنید.

 

چه چیزی باعث خطای Isdone.dll ویندوز 10 می شود

 

علاوه بر این، عوامل احتمالی دیگری نیز مسئول خطای Isdone.dll ویندوز 10 هستند. در اینجا آنها را به شرح زیر خلاصه می کنیم:

  • باید بررسی کنید که آیا خطا یا بخش های بدی در رم یا هارد دیسک شما وجود دارد یا خیر. این به این دلیل است که یک دستگاه ذخیره سازی معیوب نیز می تواند خطای Isdone.dll را ایجاد کند.
  • برخی از برنامه‌ها و بازی‌ها برای شروع درست به فایل Unarc.dll نیاز دارند. اگر این فایل خراب یا مفقود شود، ممکن است پیغام خطای “isdone.dll error unarc.dll error-1l” را دریافت کنید.
  • اگر فایل‌های سیستم شما مشکلی داشته باشد، فایل‌های بازی به کامپیوتر ویندوزی شما دسترسی پیدا نمی‌کنند. ممکن است به خطای Isdone.dll منجر شود.
  • برای محافظت از رایانه خود در برابر بدافزارها، گاهی اوقات فایروال ویندوز و نرم افزار ویروس شما نصب بازی را مسدود می کنند. برای این کار، می‌توانید با غیرفعال کردن موقت فایروال، مفید بودن آن را بررسی کنید.
  • آیتم های شخص ثالث یا راه اندازی با نصب شما در تضاد هستند. برای این کار، می توانید یک بوت تمیز را اجرا کنید.

اکنون، بیایید ببینیم که چگونه خطای Isdone.dll ویندوز 10 را برطرف کنیم.

روش 1. مقدار حافظه مجازی یا فایل صفحه را افزایش دهید

فایل صفحه ویندوز یا حافظه مجازی از هارد دیسک استخراج می شود. می توان از آن برای مقابله با داده هایی استفاده کرد که RAM رایانه شخصی شما قادر به پردازش کامل آنها نیست. بنابراین، افزایش مقدار Page File یا Virtual Memory می تواند حافظه RAM بیشتری را ذخیره کند که می تواند خطای Isdone.dll را برطرف کند.

در اینجا مراحل دقیق برای افزایش فایل صفحه یا حافظه مجازی آورده شده است.

مرحله 1. کلیدهای Win + R را فشار دهید تا کادر Run باز شود، sysdm.cpl را تایپ کرده و Enter را بزنید تا پنجره System Properties باز شود.

مقدار حافظه مجازی یا فایل صفحه را افزایش دهید

 

مرحله 2. در پنجره پاپ آپ، به تب Advanced بروید و سپس روی دکمه Settings در بخش Performance کلیک کنید.

 

Performance

 

مرحله 3. در پنجره Performance Options، به تب Advanced بروید و روی دکمه Change در بخش Virtual memory کلیک کنید.

 

Virtual memory

 

مرحله 4. ابتدا علامت کادر مدیریت خودکار اندازه فایل صفحه بندی برای همه درایوها را بردارید. سپس دکمه Custom size ration را انتخاب کنید، می توانید مقدار افزایش یافته را در قسمت Initial size و Maximum size تایپ کنید. حالا روی OK کلیک کنید.

 

نکته: برای اکثر بازی ها 2.5 گیگابایت کافی است. بنابراین، در اینجا طیف مقدار را 400 مگابایت تا 3000 مگابایت تنظیم می کنیم (که حدود 2.5 گیگابایت است).

 

Maximum size

 

مرحله 5. از پنجره خارج شده و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

پس از آن، باید حجم حافظه موجود را افزایش دهید، که می تواند به شما کمک کند تا بازی را بدون کدکس خطای Isdone.dll نصب کنید.

روش 2. فضای هارد دیسک خود را افزایش دهید

علاوه بر افزایش حجم حافظه، باید مطمئن شوید که فضای هارد دیسک کافی نیز وجود دارد. در اینجا یک راه ساده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا فضای هارد بیشتری را مستقیماً ایجاد کنید. یعنی گسترش پارتیشنی که می خواهید فایل های بازی خود را در آن ذخیره کنید.

معمولاً می‌توانید پارتیشن را در مدیریت دیسک گسترش دهید. با این حال، طبق گزارش‌ها، بسیاری از کاربران با مشکل «توسعه حجم خاکستری‌شده» مواجه می‌شوند. بنابراین، ممکن است یک جایگزین رایگان برای افزایش سریع فضای هارد دیسک در نظر بگیرید.

 

فضای هارد دیسک خود را افزایش دهید

 

در اینجا MiniTool Partition Wizard Free Edition می تواند به شما کمک کند تا این کار را به راحتی انجام دهید. این یک مدیر پارتیشن حرفه ای است که میلیون ها کاربر در سراسر جهان به آن اعتماد دارند. می توانید از آن برای انجام معیار دیسک، بازیابی اطلاعات از دست رفته و غیره استفاده کنید.

حال، بیایید ببینیم که چگونه پارتیشن را با این ابزار گسترش دهیم.

مرحله 1. این برنامه را راه اندازی کنید تا رابط اصلی آن را دریافت کنید. سپس پارتیشنی را که می‌خواهید گسترش دهید انتخاب کنید و روی قابلیت Move/Resize Partition در قسمت سمت چپ کلیک کنید.

 

MiniTool Partition Wizard Free Edition

 

مرحله 2. در پنجره پاپ آپ، دستگیره را به سمت راست بکشید تا فضای هارد دیسک افزایش یابد. همچنین می توانید کل دسته پارتیشن را جابجا کنید تا مکان آن را تغییر دهید. پس از آن روی OK کلیک کنید.

 

 4 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 3. روی Apply در بالای گوشه سمت راست کلیک کنید تا تغییر را اجرا کنید.

 

isdone.dll

 

پس از تمدید پارتیشن، می‌توانید بازی را نصب کنید و بررسی کنید که آیا خطای Isdone.dll ویندوز 10 همچنان پابرجاست. خوب، این تنها یکی از رایج ترین روش ها برای ایجاد فضای بیشتر هارد دیسک است.

 

روش 3. حافظه RAM را برای خطا بررسی کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، خرابی رم نیز می تواند منجر به خطای Isdone.dll شود. اگر پس از افزایش فضای حافظه باز هم موفق به نصب بازی نشدید، لازم است بررسی کنید که آیا حافظه رم رایانه شخصی شما سالم است یا خیر.

برای تست رم خود می توانید از ابزار داخلی Windows Memory Diagnostic استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید از ابزارهای شخص ثالث دیگر مانند Memtest، memtest86 و غیره نیز استفاده کنید. اطلاعات دقیق‌تر را می‌توانید این پست را بخوانید که در آن راهنمای کامل را ارائه می‌دهیم.

روش 4. هارد دیسک را برای وجود خطا بررسی کنید

بررسی هارد دیسک شما نیز از اهمیت یکسانی برخوردار است. درست مانند خطاهای RAM، خطاهای هارد دیسک ممکن است باعث خطای Isdone.dll ویندوز 10 شود. می توانید این مراحل را برای بررسی هارد دیسک خود دنبال کنید.

مرحله 1. روی دکمه Start کلیک راست کرده و Command Prompt (Admin) را از منوی لیست انتخاب کنید.

 

Command Prompt (Admin)

 

مرحله 2. در خط فرمان بالا، دستور chkdsk C: /f را تایپ کرده و Enter را بزنید. (با حرف درایو هارد دیسکی که بازی را روی آن نصب می کنید C را جایگزین کنید. در اکثر موارد اگر مسیر نصب را تغییر نداده باشید در درایو C نصب می شود).

 

hkdsk C: /f

 

اکنون این ابزار تمام خطاهای هارد دیسک را به صورت خودکار اسکن و رفع می کند. پس از آن، می توانید بازی را نصب کنید و بررسی کنید که آیا کدکس خطای Isdone.dll رفع شده است یا خیر.

روش دیگر، می توانید از ویژگی Check File System در MiniTool Partition Wizard Free Edition برای بررسی و رفع خطاهای منطقی هارد دیسک خود به راحتی استفاده کنید.

 

isdone.dll

 

روش 5. فایل Isdone.dll را دوباره ثبت کنید

اگر فایل‌های Done.dll و Unarc.dll خراب یا مفقود شوند، ممکن است با خطا مواجه شوید. ثبت مجدد فایل ها در سیستم می تواند به شما در حل آن کمک کند. در اینجا نحوه ثبت مجدد این فایل های DLL آورده شده است.

مرحله 1. Command Prompt (Admin) را باز کنید. و سپس دستور regsvr32 isdone.dll را در خط فرمان elevated تایپ کنید و Enter را بزنید.

 

Isdone.dll را دوباره ثبت کنید

 

مرحله 2. پس از ثبت مجدد فایل isdone.dll، regsvr32 unarc.dll را تایپ کرده و Enter را بزنید تا فایل unarc.dll دوباره ثبت شود.

 

 

isdone.dll، regsvr32 unarc.dll

 

مرحله 3. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید، بازی یا برنامه را نصب کنید و ببینید آیا برای رفع خطای isdone.dll unarc.dll error-1l مفید است یا خیر.

 

روش 6. System File Checker و DISM Scan را اجرا کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، فایل سیستم خراب می تواند منجر به خطای isdone.dll شود. در اینجا می توانید System File Checker را اجرا کنید که به طور گسترده برای اسکن و تعمیر فایل های سیستمی خراب استفاده می شود.

مرحله 1. پنجره Command Prompt (Admin) را باز کنید. و سپس دستور sfc /scannow را در خط فرمان elevated تایپ کرده و Enter را بزنید.

 

System File Checker و DISM Scan را اجرا کنید

 

مرحله 3. مدتی صبر کنید تا این فرآیند اسکن کامل شود و سپس باید کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید. خطاها به طور خودکار راه اندازی مجدد بعدی تعمیر خواهند شد.

توجه: اسکن sfc ممکن است حدود 30 دقیقه طول بکشد. لطفا صبور باشید و آن را قطع نکنید.

اگر این دستور کار نمی کند، می توانید یک اسکن DISM را اجرا کنید که می تواند خطای isdone.dll را نیز برطرف کند.

دستور DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth را در خط فرمان بالا تایپ کرده و Enter را بزنید.

 

 5 رفع ارور isdone.dll

 

روش 7. بازی را در حالت Safe Mode نصب کنید

در حالت ایمن ویندوز، رایانه شما فقط با برنامه ها و خدمات سیستمی ضروری اجرا می شود. با راه‌اندازی ویندوز در حالت Safe Mode، می‌توانید فضای RAM بیشتری ذخیره کنید و تضادهای احتمالی برنامه‌های شخص ثالث را هنگام نصب بازی‌ها یا برنامه‌ها به حداقل برسانید.

بنابراین، نصب بازی در حالت Safe Mode ممکن است خطای ناشی از کمبود حافظه رم ناکافی را برطرف کند. در اینجا نحوه ورود به حالت ایمن در ویندوز 10 آورده شده است.

مرحله 1. کلیدهای Win + + R را فشار دهید تا کادر Run باز شود، msconfig را تایپ کنید و Enter را بزنید تا پنجره System Configuration باز شود.

مرحله 2. در پنجره جدید، به تب Boot بروید و چک باکس Safe boot را انتخاب کنید.

مرحله 3. روی OK کلیک کنید و دکمه ها را یکی یکی اعمال کنید تا تغییر ذخیره شود.

 

 6 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 4. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا وارد حالت Safe Mode شوید. اکنون می توانید بازی را با ارور ISDone.dll نصب کنید.

روش 8. فایروال یا آنتی ویروس Windows Defender را به طور موقت خاموش کنید

فایروال Windows Defender و برخی از برنامه های آنتی ویروس شخص ثالث نیز مانع از نصب یک بازی واقعی می شوند. برای این مشکل، می توانید فایروال را به طور موقت غیرفعال کنید تا بررسی کنید که آیا خطا قابل رفع است یا خیر.

برای غیرفعال کردن فایروال ویندوز، باید این کار را انجام دهید:

مرحله 1. Windows Defender را در کادر جستجو تایپ کنید و Windows Defender Firewall for the best match را انتخاب کنید.

 

 7 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 2. روی تب Turn Windows Defender Firewall on or off در سمت چپ کلیک کنید.

 

 8 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 3. در پنجره تنظیمات، تیک Turn off Windows Defender Firewall را در تنظیمات شبکه خصوصی و عمومی انتخاب کنید. و سپس روی OK کلیک کنید.

 

 9 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 4. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید بازی را با کد خطای Isdone.dll نصب کنید. اگر این روش کار نکرد، می توانید فایروال Windows Defender را دوباره روشن کنید.

اگر آنتی ویروس های شخص ثالث دیگری را نصب کرده اید، می توانید آنها را به طور موقت حذف کنید و بررسی کنید که آیا می تواند مشکل شما را حل کند یا خیر. برای حذف برنامه آنتی ویروس کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. روی دکمه Start کلیک راست کرده و Programs and Features را انتخاب کنید.

مرحله 2. نرم افزار آنتی ویروس را پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید. سپس پیروی از دستورالعمل های روی صفحه برای حذف کامل نرم افزار ساده است.

روش 9. عیب یابی خطای Isdone.dll در Clean Boot

همانطور که در بالا ذکر شد، تداخل برنامه نیز مانع از نصب بازی می شود. شما می توانید با انجام یک بوت تمیز بررسی کنید که کدام برنامه یا سرویس راه اندازی باعث ایجاد تداخل می شود. در اینجا یک راهنمای سریع وجود دارد.

مرحله 1. کادر Run را باز کنید و msconfig را در آن تایپ کنید و Enter را بزنید.

مرحله 2. در پنجره جدید، به تب Services بروید و تیک کادر Hide All Microsoft Services را بردارید.

مرحله 3. سپس بر روی دکمه Disable all کلیک کنید و برای ذخیره تغییرات اعمال کنید.

مرحله 4. به تب Startup بروید و روی Open Task Manager کلیک کنید.

 

 10 رفع ارور isdone.dll

 

مرحله 5. در تب Task Manager، باید همه برنامه هایی را که ممکن است باعث ایجاد خطا شوند را غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن همه برنامه ها، Task Manager را ببندید و روی OK کلیک کنید.

مرحله 6. اکنون کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و سعی کنید بازی را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.