ارور موبایل
رفع مشکل ارتباط شما خصوصی در گوشی نیست با 5 ترفند

رفع مشکل ارتباط شما خصوصی در گوشی نیست با 5 ترفند

رفع مشکل ارتباط شما خصوصی در گوشی نیست

پیام خطای «اتصال شما خصوصی نیست» زمانی ظاهر می شود که مرورگر شما نتواند امنیت وب سایت را تأیید کند.

نادیده گرفتن مشکل ارتباط شما خصوصی در گوشی نیست خطا و اقدام برای باز کردن وب سایت مشکل ساز ممکن است امنیت دستگاه شما را تهدید کند. به عنوان مثال، اطلاعات خصوصی شما – مانند رمزهای عبور و جزئیات کارت اعتباری – ممکن است به خطر بیفتد و شما را در برابر دسترسی های غیرمجاز یا نقض داده ها آسیب پذیر کند.

بنابراین، اگر با خطای ارتباط شما خصوصی در گوشی نیست یا «اتصال شما خصوصی نیست» مواجه شدید، لازم است اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. به همین دلیل است که در این مقاله، دلایل احتمالی خطای «اتصال شما خصوصی نیست» و نحوه رفع آن به عنوان یک بازدید کننده و مالک وب سایت را مورد بحث قرار خواهیم داد.

دلایل رایج خطای “اتصال شما خصوصی نیست”.

اتصال شما خصوصی نیست” هشداری است که زمانی ظاهر می شود که مرورگر شما نتواند امنیت یک وب سایت را تأیید کند. بیایید برخی از رایج ترین دلایل این خطا را مرور کنیم.
گواهینامه SSL/TLS منقضی شده یا نامعتبر است

گواهی SSL وب سایت داده های ارسال شده بین مرورگر شما و سرور را رمزگذاری می کند. وقتی مرورگر شما نمی تواند گواهی SSL را تأیید کند، نمی تواند مشروعیت و ایمنی داده های شما را تضمین کند.

در نتیجه، یک مشکل رمزگذاری SSL/TLS زمانی رخ می دهد که گواهی امنیتی یک وب سایت منقضی شود یا نامعتبر شود. اگر وب سایت نتواند گواهی را به موقع تمدید کند یا اگر توسط یک مرجع غیرقابل اعتماد صادر شده باشد، این اتفاق می افتد.

اگر خطا ناشی از یک گواهینامه SSL منقضی یا نامعتبر است، برای محافظت از اطلاعات شخصی خود از مراجعه به وب سایت خودداری کنید.

 

زمان و تاریخ سیستم به اشتباه پیکربندی شده است

مرورگر شما برای تأیید گواهینامه های SSL وب سایت به زمان و تاریخ سیستم شما متکی است. این گواهینامه ها شامل مهرهای زمانی است که تاریخ صدور و انقضا آنها را نشان می دهد.

اگر زمان و تاریخ سیستم شما نادرست است، ممکن است مرورگر شما نتواند مهر زمانی روی گواهی را تأیید کند، بنابراین خطای “اتصال شما خصوصی نیست“.

برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که زمان و تاریخ سیستم شما صحیح است. شما می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات کامپیوتر خود و تنظیم زمان و تاریخ انجام دهید.
مشکلات مرورگر

مشکلات مرورگر، مانند نسخه‌های قدیمی یا برنامه‌های افزودنی، گاهی اوقات می‌توانند در اتصال رمزگذاری شده اختلال ایجاد کنند و باعث شوند «اتصال شما خصوصی نیست». برخی از شایع ترین علل عبارتند از:

نسخه قدیمی مرورگر. یک مرورگر قدیمی ممکن است با آخرین پروتکل های امنیتی سازگار نباشد. این می تواند از تأیید اعتبار گواهی SSL/TLS وب سایت توسط مرورگر شما جلوگیری کند و در نتیجه خطا ایجاد شود.
حافظه پنهان خراب شده کش مرورگر شما فایل های موقتی را ذخیره می کند تا تجربه مرور شما را سرعت بخشد. با این حال، یک حافظه پنهان خراب می تواند باعث “اتصال شما خصوصی نیست” شود.
پسوندهای قدیمی برخی از برنامه های افزودنی می توانند با ویژگی های امنیتی مرورگر شما تداخل داشته باشند. پسوندهای مرورگر را به طور موقت غیرفعال کنید و ببینید آیا خطا را برطرف می کند یا خیر.
بد افزار. اگر رایانه شما به بدافزار آلوده شده باشد، همچنین می تواند باعث “اتصال شما خصوصی نیست” شود. یک اسکن امنیتی برای بررسی و حذف بدافزارهایی که ممکن است در رایانه شما وجود داشته باشد، اجرا کنید.

 

بسیاری از کاربران اینترنت اندروید اخیراً از خطای اندروید "اتصال شما خصوصی نیست"

 

بسیاری از کاربران اینترنت اندروید اخیراً از خطای اندروید “اتصال شما خصوصی نیست” شکایت کرده اند که هنگام گشت و گذار در اینترنت در تلفن های اندرویدی خود با آن مواجه می شوند. این یک خطای رایج اتصال SSL است و رفع آن آسان است.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که این خطا چیست و چگونه آن را برطرف کنید.

تشخیص خطای اتصال SSL اندروید

خطای Android “Your Connection Is Not Private” به دلیل مشکلی در اتصال SSL رخ می دهد. در بیشتر موارد، می توانید به سادگی با رفرش کردن صفحه آن را برطرف کنید. با این حال، گاهی اوقات، موضوع ممکن است کمی عمیق تر باشد.

اگر مشکل مربوط به سرور یا وب سایت باشد، واقعاً نمی توانید کاری در مورد آن انجام دهید. برای فهمیدن آن، می‌توانید به سایر وب‌سایت‌های دارای امنیت SSL مانند Google و Facebook نیز دسترسی داشته باشید. اگر بتوان آنها را به درستی بارگذاری کرد، باید وب سایتی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید مشکلی دارد.

اگر نمی توانید به هیچ وب سایتی دسترسی پیدا کنید، مشکل در دستگاه شماست. با مراجعه به راه حل های زیر می توانید مشکل را برطرف کنید.

چگونه خطای گواهی امنیتی اندروید را برطرف کنیم

مرحله 1. تاریخ و زمان را بررسی کنید

اگر زمان در ساعت دستگاه شما با زمان در سرور وب مطابقت نداشته باشد، گواهی SSL وب سایت تأیید نمی شود و منجر به خطای اتصال SSL Android می شود. در این حالت، باید به Settings > Date & Time بروید و عملکرد «Automatic Date & Time» را روشن کنید تا با زمان ارائه شده توسط شبکه همگام شود.

 

چگونه خطای گواهی امنیتی اندروید را برطرف کنیم

 

مرحله 2. اتصال به اینترنت و تنظیمات اینترنت را بررسی کنید

خطای گواهی SSL Android نیز ممکن است به دلیل مشکل در اتصال اینترنت یا تنظیمات اینترنت شما ظاهر شود.

شما می توانید این مشکل را با تلاش برای اتصال به همان سایت از یک اتصال اینترنتی دیگر، یا اتصال 4G یا شبکه WiFi دیگر، تشخیص دهید. برای تعیین اینکه آیا مشکل مربوط به تنظیمات اینترنت تلفن شماست، سعی کنید از تلفن دیگری به وب سایت دسترسی پیدا کنید.

اگر می‌توانید از شبکه دیگری به وب‌سایت دسترسی داشته باشید، مشکل در اتصال به اینترنت است. اگر می توانید از تلفن دیگری اما از همان شبکه به وب سایت دسترسی پیدا کنید، مشکل مربوط به تنظیمات اینترنت تلفن شما است.

اگر مشکل مربوط به اتصال اینترنت است، می توانید با ارائه دهندگان اینترنت خود تماس بگیرید.

مرحله 3. داده های مرور را پاک کنید

حافظه پنهان و کوکی‌های موجود در مرورگر وب شما گاهی باعث خطای Android «اتصال شما خصوصی نیست». به این ترتیب، می توانید داده های مرور را از تلفن خود پاک کنید.

برای کروم، باید به مرورگر دسترسی داشته باشید، به منو (3 نقطه) > تنظیمات > پیشرفته > حریم خصوصی > پاک کردن داده های مرور بروید. اکنون گزینه All Time را انتخاب کرده و روی “Clear Data” ضربه بزنید. با این کار کش شما به طور کامل پاک می شود.

 

مرحله 3. داده های مرور را پاک کنید

 

 

مرحله 4. آنتی ویروس را غیرفعال کنید

برنامه های آنتی ویروس گاهی اوقات باعث ایجاد تداخل در اتصال SSL می شوند و از دسترسی شما به وب سایت جلوگیری می کنند. آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید و دوباره به وب سایت دسترسی پیدا کنید. بعد از اینکه آن را آزمایش کردید، می توانید دوباره آن را روشن کنید.

مرحله 5. تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

اگر همه چیز شکست بخورد، ممکن است تلفن شما توسط برخی بدافزارها آلوده شده باشد. به این ترتیب، قبل از اینکه آسیب بیشتری وارد کند، باید از شر آن خلاص شوید. برای انجام این کار، باید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

به Settings > Backup and Reset > Factory Data Reset بروید. قبل از انجام این کار حتما از تمام فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید زیرا تمام اطلاعات شما پاک می شود.

به احتمال زیاد، مجبور نخواهید بود کاری به اندازه بازنشانی به تنظیمات کارخانه انجام دهید. یکی از راه حل های ساده تر قبلی باید خطای گواهی امنیتی اندروید را برطرف کند.

 

 

دانلود نرم افزار SamFw Tool نسخه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.