ارور موبایل

رویداد WWDC 2020 اپل جذاب نخواهد بود

کنفرانس جهانی ۲۰۲۰ توسعه‌دهندگان اپل امشب آغاز می‌شود، اما قرار نیست همه چیز طبق انتظارات ما از این رویداد پیش رود. گفته می‌شود که نباید انتظار معرفی گزینه‌های سخت‌افزاری در WWDC 2020 داشته باشیم و امسال بیشتر تمرکز اپل روی نرم‌‎افزار است.

خبری از سخت‌افزار نخواهد بود

پیشتر انتظار داشتیم که اپل در رویداد WWDC 2020 چند دستگاه جدید معرفی کند که شامل آی‌مک دوباره طراحی شده، ایرپاد جدید (AirPods Studio)، هوم‌پاد (HomePod) ارزان‌تر و یک وسیله ردیابی به نام ایرتگ (AirTags) می‌شد.

یکی از افشاگران دنیای فناوری اعلام کرده است که قرار نیست هیچ‌کدام از این وسیله‌های جذاب را امسال در WWDC 2020 مشاهده کنیم. البته این فرد در توئیتی که منتشر کرده از کورسوی امید خود برای اشتباه بودن اطلاعاتی که به دست آورده، صحبت کرده است. در نتیجه به نظر می‌رسد کمی برای دیدن یکی از محصولاتی که پیشتر نام بردیم، امید وجود داشته باشد. ما امیداریم که این اتفاق رخ دهد، اما احتمال آن بسیار کم است.

تراشه‌های ARM در محصولات آینده اپل

انتظار می‌رود اپل در این رویداد، استفاده آینده خود از تراشه‌های ARM برای مک را به طور رسمی اعلام کند. اما انتظار نداشته باشید که اولین مک قبل از سال ۲۰۲۱ دارای یک پردازنده ARM باشد. اپل برای جابه‌جایی به سخت‌افزار‌های مبتنی بر ARM، به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا زمان کافی برای تهیه نرم افزار‌های خود با معماری جدید را داشته باشند.

نرم‌افزارهایی که درWWDC 2020 معرفی می‌شوند

با سخت‌افزار‌های مختلف که دیگر قرار نیست آن‌ها را در رویداد امشب مشاهده کنیم، مشخص می‌شود که WWDC 2020 تقریبا تنها به نرم‌افزار‌ها مربوط می‌شود. اما چه نرم‌افزار‌هایی انتظار ما را می‌کشند. ابتدا ما سیستم‌عامل گوشی‌های اپل را داریم که به نظر می‌رسد نام آن به iPhone OS تغییر کرده است. این بار تمرکز اصلی اپل روی قابل اطمینان بودن و عملکرد سیستم‌عامل است و به ویژگی‌های آن توجه زیادی نکرده است. دلیل این امر هم مطمئنا به دلیل وجود باگ‌های فراوان در iOS 13 است.

غیر از این، ما می‌توانیم منتظر iPadOS 14 ،macOS 10.6 و watchOS 7 باشیم که احتمالاً دارای ویژگی‌های جدیدی مانند ردیابی خواب و حالت کودک هستند. این شرکت همچنین برای جذب مشترکان بیشتر، تصمیم به ارائه بسته‌های جدید خدمات خود مانند Apple TV Plus، Apple News Plus و Apple Music دارد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.