ارور موبایل

سرعت مناسب اینترنت برای کاربران مختلف چقدر است؟

سرعت کم اینترنت دردی است که تقریبا همه افراد آن را تجربه کرده‌اند. کم بودن سرعت فرآیند ارسال و دریافت اطلاعات باعث می‌شود ویدئوهای اینترنتی اجرا نشوند، صفحات وب‌سایت باز نشوند و یک پوشه مدت‌ها در مرحله دریافت از اینترنت قرار گیرد. با این که برخی اوقات ایراد از سایت‌ها، دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند است، اما اکثر مواقع این مشکل به دلیل سیگنال شبکه وای‌فای خانگی است. شبکه‌های بی‌سیم به دارا بودن مشکلات اتصال صحیح معروف هستند.

اما راه‌هایی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان سرعت اینترنت را افزایش داد. با وجود آن که بسیاری از افراد گمان می‌کنند روشن و خاموش کردن مودم اینترنت بی‌سیم می‌تواند به درست شدن سرعت اتصال آن کمک کند، اما این باور معمولا جواب نمی‌دهد و تأثیر خاصی نمی‌گذارد. بهترین راه آن است که فرد سرعت اینترنت خود را مورد آزمایش آنلاین قرار دهد و سپس با سرعتی که شرکت ارائه دهنده پیشنهاد داده مقایسه کند.”!

در این صورت فرد می‌تواند متوجه شود مشکل اصلی از کجا سرچشمه می‌گیرد. البته کاربران باید در نظر داشته باشند که در زمان آزمایش سرعت اینترنت هیچ دستگاهی به شبکه وصل نباشد و افراد مشغول دانلود کردن فایلی از اینترنت نباشند تا پهنای باند در حالت عادی قرار گیرد.

آزمایش سرعت اینترنت

سرعت اینترنت‌ها معمولا با عنوان “مگابایت بر ثانیه” حساب می‌شود که با نام کوتاه شده Mbps نشان داده می‌شود. هر شرکت اینترنتی سرعتی متفاوت را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد و معمولا هر چه گران‌تر است میزان سرعت اینترنت پیشنهادی افزایش پیدا می‌کند. در ادامه به سرعت‌های اتصال متفاوت و کارایی هر کدام اشاره شده تا کاربر بر اساس نیاز خود سرویس مورد نظر را خریداری کند و از خدمات شرکت ارائه دهنده مطلع باشد.”!

اینترنت ۱ الی ۳ مگابایت:

این سرعت برای وبگردی و باز کردن صفحات وب‌سایت‌های اینترنتی مناسب است. کاربران با چنین سرعتی تنها می‌توانند کار‌هایی مانند چک کردن ایمیل و صفحات مجازی را به راحتی انجام دهند. برای چنین سرعتی تماشای آنلاین ویدئو پیشنهاد نمی‌شود.

اینترنت ۳ الی ۴ مگابایت:

این کمترین سرعت مورد نیاز برای اجرای آنلاین ویدئو است. چنین میزان سرعتی برای یک کاربر تقریبا مناسب است، اما نمی‌توان انتظار اجرای آنلاین ویدئوی با کیفیت بالا را از آن داشت.

اینترنت ۵ الی ۱۰ مگابایت:

با سرعتی ۵ الی ۱۰ مگابایت می‌توان انتظار داشت که ویدئو‌های آنلاین با کیفیتی قابل پسند و خوب اجرا شوند. این سرعتی برای اجرای فیلم‌های HD مناسب است، اما در صورت اتصال چند دستگاه می‌تواند همچنان کمی آزار دهنده شود.

اینترنت ۱۰ الی ۲۰ مگابایت:

می‌توان گفت این سرعت تقریبا بهترین میزان مناسب برای یک اینترنت قابل اعتماد به حساب می‌آید. اگر کاربری همواره در حال دانلود پوشه و اجرای ویدئو است این نوع سرعت اینترنت یکی از بهترین گزینه‌ها برای او به حساب می‌آید که بهتر است سعی کند به آن دسترسی پیدا کند.

اینترنت ۲۰ مگابایت:

بهترین میزان سرعت اینترنت برای یک خانه با چند سیستم متصل به اینترنت همین است. با وجود اینترنت این چنینی کاربران می‌توانند هر آن چه انتظار دارند را به دست آورند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل