ارور موبایل

شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام چیست؟

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حتما در شبکه اجتماعی اینستاگرام متوجه شده‌اید که برخی از افراد عمدتا مطرح و مشهور در کنار نام کاربری خود یک نشان آبی رنگ دارند. این نشان شناسایی که به تیک آبی در اینستاگرام معروف شده نشان می‌دهد که این اکانت، حساب کاربری اصلی فرد مورد نظر است.

بگذارید کمی واضح‌تر توضیح دهم، ساخت اکانت جعلی یا فیک در شبکه‌های مجازی اتفاقی متداول است. شما با جستجو بازیگر، ورزشکار، سیاست‌مدار یا هر فرد مشهور دیگر در یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، با ده‌ها اکانت مختلف به نام همان فرد مواجه می‌شوید.

به طور مثال اگر نام شهاب حسینی را در قسمت جستجو‌های اینستاگرام سرچ کنید، با ده‌ها اکانت به نام شهاب حسینی مواجه می‌شوید که اکثرشان ادعا می‌کنند که اکانت اصلی این بازیگر هستند. در این حالت چگونه می‌توان حساب اصلی شهاب حسینی را از اکانت‌های فیک تشخیص داد؟

تیک آبی در اینستاگرام به همین منظور طراحی شده است، وجود نشان آبی در یک حساب کاربری به معنای آن است که شما در صفحه رسمی فرد مورد نظر در اینستاگرام هستید./

شما با دیدن نشان آبی متوجه خواهید شد که می‌توانید حساب اصلی را از اکانت‌های فیک اینستاگرام، تشخیص دهید. به تصاویر زیر که مربوط به اکانت اصلی و اکانت فیک شهاب حسینی است، توجه کنید.

چه اکانت‌هایی در اینستاگرام تیک آبی دریافت می‌کنند؟

اینستاگرام معمولا به افراد معروف و برند‌های مشهور، شرکت‌ها و سازمان‌های شناخته شده و حتی صفحه رسمی برنامه‌های تلویزیونی که طبیعتا فالوور‌های زیادی نیز دارند، تیک آبی را اهدا می‌کند، اما برخی از افراد هستند که به تازگی مطرح شده‌اند و خیلی شناخته شده نیستند، اما فالوور‌های نسبتا زیادی دارند که تعداد آن‌ها رو به رشد است و چند اکانت فیک نیز برای آن‌ها ساخته شده است.

اشخاصی مانند بازیگر‌های تازه مطرح شده در این دسته قرار می‌گیرند، این افراد می‌توانند از اینستاگرام درخواست کنند که نشان شناسایی به اکانت آن‌ها اضافه شود، اینستاگرام نیز بر اساس الگوریتم‌های خود تشخیص خواهد داد که این اکانت تیک آبی می‌خواهد یا خیر.

به طور کلی اینستاگرام بر اساس چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن به حساب‌های کاربری تیک آبی می‌دهد./

اصالت: اصالت یعنی شما باید نماینده یک شخص، یک برند، سازمان یا یک اتفاق ویژه باشید تا بتوانید نشان شناسایی دریافت کنید، اینستاگرام خود با روش‌هایی اصالت یک اکانت را نسبت به اکانت‌های فیک تشخیص می‌دهد.

منحصر به فرد: حساب کاربری باید خاص، یکتا و منحصر به فرد باشد، اینستاگرام اکانت‌های عمومی و پرتکرار را تایید نمی‌کند. اکانت‌هایی که تصاویر خنده‌دار منتشر می‌کنند، محتوای دیگر اکانت‌ها را کپی می‌کنند یا فن پیج‌ها و حساب‌هایی از این دست، هرگز تیک آبی دریافت نخواهند کرد.

کامل: حساب اینستاگرام باید کامل باشد، کامل بودن بیوگرافی، تصویر نمایه، داشتن چند پست و چند هزار دنبال کننده، نشان می‌دهد یک اکانت به صورت کامل و با یک هدف تولید شده است. همچنین وقتی در قسمت بیوگرافی لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی خود مانند توییتر و یوتیوب را قرار می‌دهید، اینستاگرام به شما تیک آبی نخواهد داد.”

برجسته: حساب کاربری برجسته به حساب کاربری گفته می‌شود که زیاد جستجو می‌شود، یعنی مردم به دنبال آن هستند، فالوور زیاد دارد، فعالیت می‌کند، کامنت و لایک زیادی می‌گیرد، در سایت‌های مختلف به آن اشاره شده یا در موردش مطلب منتشر شده است و … چنین مشخصاتی نشان می‌دهد که اکانت برجسته و معتبر است.

روش‌های گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حال که با هدف‌ها و شرایط دریافت تیک آبی در اینستاگرام آشنا شدیم، روش‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که جزو شرایط گرفتن نشان شناسایی اینستاگرام است.

پیرو چهار شاخصه اینستاگرام قدم بردارید

اولین قدم برای دریافت تیک آبی، شناخت چهار شاخصه اینستاگرام برای دادن نشان آبی و قدم برداشتن در راه آن‌ها است.”

چهار شاخصه اصالت، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و برجسته بودن که در بالا توضیح دادیم، باید در اکانت شما نمود پیدا کند تا در دایره اکانت‌هایی که ممکن است نشان آبی دریافت کنند، قرار بگیرید.

به طور مثال وقتی اینستاگرام می‌گوید که به اکانت‌های عمومی نشان آبی نمی‌دهد به آن معناست که یک اکانت تفریحی یا سرگرمی به طور کلی نباید برای دریافت نشان آبی تلاش کند.

همچنین اکانت‌های تازه کار و ناقص هرگز نشان آبی دریافت نمی‌کنند، حتی اگر منصوب به شخص مشهوری باشند. گام برداشتن در راه چهار شاخصه اینستاگرام، اولین راه برای دریافت تیک آبی است.

از اینستاگرام درخواست کنید تا تیک آبی به اکانت شما بدهد

ارسال درخواست گرفتن تیک آبی یکی از اصلی‌ترین شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام است. به این منظور باید وارد اکانت خود شده و به قسمت پروفایل بروید.”

با لمس منوی سه خط در قسمت بالا سمت راست صفحه و لمس گزینه تنظیمات (به شکل چرخ دنده) وارد بخش Setting یا تنظیمات شوید.

به بخش Account و سپس Request Verification بروید و با ارسال نام کامل و تصویر یک کارت شناسایی مانند کارت ملی یا کارت گواهی‌نامه رانندگی، احراز هویت خود را تکمیل و درخواست را ارسال کنید.

نکته: واجد شرایط بودن به معنی تضمینی برای دریافت نشان شناسایی نیست، شاید اکانت شما همه شرایط را داشته باشد، اما بازهم تیک آبی نگیرد، تشخیص نهایی این کار بر عهده اینستاگرام است.”

تا می‌توانید فالوور جمع کنید

داشتن تعداد زیاد فالوور به شما در اینستاگرام اعتبار می‌بخشد. اگر به سرعت تعداد فالوور‌های شما افزایش یابد، احتمال دیده شدن‌تان توسط عوامل اینستاگرام بیشتر خواهد شد. البته دقت کنید که اکثر فالوور‌ها باید فعال باشند؛ پس به فکر فالوور‌های فیک نباشید که شما را حسابی از این تیک آبی دور می‌کند. ترند شدن و افزایش فالوور، کمک زیادی به دریافت تیک آبی خواهد کرد، البته برای این اتفاق باید محتوای خوب تولید کنید.

فعالیت‌تان را افزایش دهید

مطمئن باشید اگر تعداد فالوورهای‌تان هم بسیار بالا باشد، هنگامی که مسئول بررسی تیک آبی اینستاگرام به صفحه شما سر بزند، با دیدن این که آخرین فعالیت شما مربوط به ماه پیش است، سریع این پروفایل‌تان را می‌بندد و به سراغ بعدی می‌رود؛ بنابراین حتما فعالیت زیادی داشته باشید./

اگر پیج‌های فیک و فن‌پیج ندارید، خودتان بسازید

داشتن چند پیج فیک باعث می‌شود اینستاگرام روی شخص شما حساس شود و بخواهد اکانت اصلی شما را از باقی پیج‌های تقلبی جدا کند. بهتر است با ریپورت کردن همان پیج‌ های فیک و نوشتن توضیح این که پیج‌ های تقلبی زیادی با اسم شما ساخته شده‌اند، به فرآیند گرفتن تیک آبی سرعت ببخشید.

از طرفی داشتن تعدادی فن‌ پیج باعث می‌شود تا اینستاگرام برای جلوگیری از گمراه شدن کاربران براساس نام اکانت، توجه بیشتری به صفحه شما بکند.”

منبع: آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.