ارور موبایل

قابلیت دریافت شماره تلفن با QR code در نسخه بتا واتساپ

به گزارش ارور موبایل از باشگاه خبرنگاران : چند وقتی است که اخبار زیادی درباره پیام رسان واتساپ در فضای مجازی منتشر می‌شود که آخرین آن‌ها به افزایش محدودیت‌های این پیام رسان در تماس‌های صوتی و تصویری مربوط می‌شد. اما به تازگی نسخه بتا جدید از این پیام رسان منتشر شده است که نشان می‌دهد بروزرسانی بعدی واتساپ، شامل تغییرات بسیار بزرگی خواهد بود. بر اساس آنچه که تیم WABetaInfo منتشر کرده است، در بروزرسانی بعدی این پیام رسان قابلیت‌های بیشتری در رابطه با QR code اضافه خواهد شد.

نسخه بتا جدید پیام رسان واتساپ نسخه ۲.۲۰.۶۰.۲۷ نام دارد و از تغییرات آن نسبت به نسخه قبلی آن می‌توان به بهبود رمزنگاری چت‌های آپلود شده در iCloud و همچنین اضافه شدن امکان اشتراک گذاری QR code مربوط به شماره تلفن کاربر است.

 

 

عملکرد QR code به این صورت خواهد بود که کاربران می‌توانند برای خود یک کد ساخته و پس از اشتراک گذاری و اسکن آن توسط سایر کاربران، به راحتی با وی ارتباط بگیرند. هر QR code حاوی شماره تلفن کاربر خواهد بود و کاربر باید حتما مراقب QR code خود باشد، اما در صورتی که بنا به هر دلیلی QR code کاربر فاش شد، می‌تواند با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی خود کد جدیدی را دریافت کند.

لازم به ذکر است که این روش هرگز برای ارتباط بدون مشخص شدن شماره تلفن نخواهد بود و با اسکن کردن QR code در همان ابتدا شماره تلفن افراد نمایش داده خواهد شد. این ویژگی فعلا در نسخه بتا پیام رسان واتساپ برای سیستم عامل IOS در دسترس کاربران قرار دارد و هنوز به سیستم عامل اندروید اضافه نشده است. همچنین بروزرسانی مذکور به طور همزمان در دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت و به صورت تدریجی منتشر خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل