متن کامل دعای زیارت عاشورا

متن کامل دعای زیارت عاشورا

فهرست مطالب

دعای زیارت عاشورا یکی از مقدمات نماز زیارت عاشوراست که شامل تعریف از حضرت حسین (ع) و اهل بیتش (ع) است. این دعا همچنین حاوی التماس بخشش گناهان و التماس شفاعت در روز قیامت است. در ادامه متن کامل این دعا برای شما آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِىْ فِىْ هَذِهِ السَّاعَةِ جِلْداً مِنْ نُورٍ وَقَلْباً مِنْ نُورٍ وَبَصَرٍ مِنْ نُورٍ وَسَمْعاً مِنْ نُورٍ وَ شَعْرَةً مِنْ نُورٍ وَ عَظْمَةً مِنْ نُورٍ وَ لَحْماً مِنْ نُورٍ وَدَمًا مِنْ نُورٍ۔

اللَّهُمَّ إِنِّیْ أَسْأَلُکَ بِرَجَائِىْ اِلَیْکَ وَهَیْبَتِکَ وَعَفْوِكَ اَنْ تُفَرِّجَ کَرْبَتِىْ فِیْ هٰذِهِ السَّاعَةِ وَتَقْضِىَ حَاجَتِیْ وَتَسِّرَ أَمْرِیْ وَ تَمْنَعَ فِیْهَا شَرَّ الْقِبْرِ وَعَذَابَ الْبَرْزَخِ۔

اللَّهُمَّ لَا تُزْغِ قَلْبِیْ بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنِیْ وَ هَبْ لِیْ مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَةً اٰنِیَةً۔

اللَّهُمَّ اِلَّا مَنْ حَاضَرَ بَطَرَ الْقَصَاصِ وَ سَارِقَ الْمُخْتَلِفِ وَ أَرْضَعَ صَغِیْرَهُ وَ لَا طَبِیۡبَ مِرَضٍ إِلَّا عَاجَلَ طِبَّهٗ بِاَنْ فِیْهَا شِفَاءً اِلَّا اللَّهَ۔

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

مرا در این ساعت از ظهور، نوری مانند پوست، نوری مانند قلب، نوری مانند چشم، نوری مانند گوش، نوری مانند مو، نوری مانند استخوان، نوری مانند گوشت و نوری مانند خون عطا فرما.

خداوندا! از تو کمک می‌خواهم با امیدبه تو، برکشیدن کرب و در فراهم کردن حاجت‌هایم و فراهم ساختن کارهایم در این ساعت و دوری از آزار قبر و عذاب برزخ.

از تو می‌خواهم قلبم را پس از هدایت کردنت به گمراهی نفوذ ندهی و در بخشیدن رحمتی از جانب خویش نهایتی به من عطا فرمایی.

ایزدی جز کسی را که در دادگاه کصار و پنکه دفاع قاطع دارد و سارقی وقلابی، حتی اگر یک تخم مرغ هم باشد رحمت ندهی.

بر غیری از خدایی که هیچ پزشکی را به دردی بلاجرم نداشته و درمان را به طبیبی نسبت ندارд، مگر خدا.

دعای زیارت عاشورا از زیباترین دعاهایی است که به سوی امام حسین (ع) و یاران باوفایش می‌رود. این زیارت حاوی نیازمندی‌ها و آرزوها و همچنین شفاعت در روز قیامت است. توصیه می‌شود که این دعا را با ایمان و توجه به مفاد آن بخوانید و در زندگیتان به روزمرگی و عمل به ارزشهای آن عمل کنید.

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تخفیف ویژه برنامه های حرفه ای

ساعت
دقیقه
ثانیه
تعمیرات موبایل