ارور موبایل
مخترع میکروسکوپ

مخترع میکروسکوپ

مقاله ای دیگر از ارور موبایل : مخترع میکروسکوپ هانس یانسن، عینک ساز هلندی بود. او در سال 1595 میکروسکوپی اختراع کرد که از دو لنز محدب تشکیل شده بود. این میکروسکوپ می توانست اشیاء را تا 30 برابر بزرگنمایی کند.

 

هانس یانسن

 

یانسن در سال 1570 در میدلبورخ، هلند متولد شد. او در سن 16 سالگی شروع به کار به عنوان عینک ساز کرد. در سال 1595، او یک میکروسکوپ اختراع کرد که از دو لنز محدب تشکیل شده بود. این میکروسکوپ می توانست اشیاء را تا 30 برابر بزرگنمایی کند.

یانسن از میکروسکوپ خود برای مطالعه حشرات، گیاهان و اشیاء دیگر استفاده کرد. او اولین کسی بود که سلول ها را با میکروسکوپ مشاهده کرد.

یانسن در سال 1611 درگذشت. او یک مخترع برجسته بود که با اختراع میکروسکوپ، درک ما از جهان را تغییر داد.

مخترعان دیگری نیز در توسعه میکروسکوپ نقش داشتند. در سال 1608، زکریا جانسن، عینک ساز هلندی، یک میکروسکوپ اختراع کرد که از سه لنز تشکیل شده بود. این میکروسکوپ می توانست اشیاء را تا 200 برابر بزرگنمایی کند.

در سال 1624، روبرت هوک، دانشمند انگلیسی، یک میکروسکوپ اختراع کرد که از یک عدسی کانونی تشکیل شده بود. این میکروسکوپ می توانست اشیاء را تا 300 برابر بزرگنمایی کند.

با پیشرفت فناوری، میکروسکوپ ها به طور مداوم بهبود یافتند. میکروسکوپ های مدرن می توانند اشیاء را تا میلیون ها برابر بزرگنمایی کنند. این میکروسکوپ ها به دانشمندان کمک کرده اند تا دنیای کوچک ما را در جزئیات تحسین برانگیزی مطالعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.