ارور موبایل
نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور

نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور

شما می‌توانید پرداخت عوارض خروج از کشور  را به‌ صورت آنلاین و با استفاده از سامانه سداد، اپلیکیشن ایوا و اپلیکیشن بله، وب‌سایت بانک ملی ایران پرداخت کنید. علاوه‌براین، امکان پرداخت عوارض با مراجعه حضوری به شعب مرزی بانک ملی ایران و یا استفاده از دستگاه‌هایATM مخصوصی که برای این کار در فرودگاه‌ها نصب شده، امکان‌پذیر است.

نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور

ابتدا وارد سایت https://sadadpsp.ir/Tollpayment شوید و مشخصات خواسته شده وارد نمایید.
نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور

تعرفه عوارض خروج از کشور

 

تعرفه عوارض خروج از کشور

 

پرداخت عوارض خروج از کشور در فرودگاه

هرچند پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت آنلاین از طریق سامانه سداد روش های ساده تری است، اما شما می توانید در فرودگاه هم اقدام به پرداخت عوارض خروج از کشور نمایید؛ البته این روش دردسرهای بیشتری دارد و وقت شما را می گیرد. پیشنهاد می کنیم عوارض خروج از کشور را از طریق خودپرداز یا به صورت آنلاین پرداخت کنید تا در زمان خود هم صرفه‌جویی کرده باشید.

عوارض خروج از کشور برای عراق زمینی 1403

اگر قصد دارید به صورت زمینی به کشور عراق سفر کنید یا زائر اربعین هستید، باید بدانید عوارض خروج از کشور برای عراق در اولین سفر زمینی در سال 1403 معادل 15 هزار تومان است. این مبلغ در سفرهای بعدی تغییر نخواهد کرد.

برخی از افراد معاف از پرداخت عوارض خروج از کشور عبارتند از:

  • دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند (در صورت وجود فاصله بیش از ۳ ماه بین رفت و آمد به کشور). البته توجه داشته باشید که این افراد باید از طریق سفارت ایران در کشور محل اقامتشان، درخواست معافیت از پرداخت عوارض بدهند تا مهر معافیت در گذرنامه‌ آنها ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.