ارور موبایل

نمایش دو نقطه سبز و نارنجی در iOS 14 به چه معنا است؟

روز گذشته شرکت اپل نسخه نهایی سیستم عامل iOS 14 را در دسترس کاربران خود که از نسل گوشی iPhone 6s به بعد استفاده می‌کنند، قرار داد.” به دلیل وجود قابلیت‌های بسیار جذاب در این نسخه از سیستم عامل اپل و همچنین اعمال تغییرات نسبتا زیاد در ظاهر Home Screen سیستم عامل iOS 14 سبب شد تا بسیاری از کاربران این شرکت به محض عرضه این نسخه از سیستم عامل اپل، آن را دریافت و روی گوشی خود نصب کنند.

اما یکی از مسائلی که تقریبا تمامی کاربران پس از نصب نسخه جدید iOS مشاهده کردند، روشن شدن یک نقطه نارنجی یا سبز حین استفاده از برخی برنامه‌ها بود. این موضوع یک نقص در برنامه نویسی سیستم عامل iOS نیست و شرکت اپل با هدف ارتقاء امنیت و حریم خصوصی کاربران این نقطه را به گوشی‌های خود اضافه کرده است. محل قرارگیری این نقطه رنگی، در بالا و سمت راست گوشی‌های پشتیبانی کننده از iOS 14 است، اما هیچ ارتباطی با شبکه یا وضعیت اتصال گوشی به اینترنت ندارد.”

اپل برای بالا بردن امنیت کاربران از دو نقطه رنگی استفاده می‌کند

نمایش نقطه نارنجی روی نمایشگر گوشی به معنای استفاده یکی از میکروفن‌های گوشی است و به کاربر اعلام می‌کند که یک برنامه در حال ضبط کردن صدای او است. برخی مواقع نیز ممکن است کاربر با فعال شدن یک نقطه سبز روی نمایشگر خود مواجه شود که به معنای استفاده یکی از برنامه‌ها از دوربین گوشی است.

این دو نقطه عملکردی مانند ال ای دی‌های استفاده شده در لپ تاپ‌های شرکت اپل را دارند که در کنار دوربین آن‌ها نصب شده و اکنون این قابلیت به گوشی‌های شرکت اپل نیز اضافه شده است.”

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.