ارور موبایل
واتس‌اپ پشتیبانی از Passkeys را در اندروید معرفی می‌کند و ورود بر اساس چهره یا اثرانگشت را فعال می‌کند

واتس‌اپ پشتیبانی از Passkeys را در اندروید معرفی می‌کند و ورود بر اساس چهره یا اثرانگشت را فعال می‌کند

[ad_1]

واتس‌اپ از کلیدهای عبور در اندروید پشتیبانی می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از احراز هویت بیومتریک یا پین دستگاه خود به‌طور ایمن به حساب‌های خود وارد شوند. پیش از این، واتس‌اپ از کاربران می‌خواست با استفاده از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) و یک پین شش رقمی اختیاری برای احراز هویت دو مرحله‌ای وارد حساب کاربری خود شوند. با اضافه شدن پشتیبانی از کلیدهای عبور، کاربران اندروید اکنون می توانند از ویژگی داخلی تشخیص چهره یا اثر انگشت گوشی خود برای ورود مجدد به حساب کاربری خود با رمز عبور ذخیره شده در دستگاه خود استفاده کنند.

یک هفته پس از اینکه گوگل فاش کرد که قصد دارد استفاده از رمزهای عبور را در سرویس‌های خود حذف کند و همزمان با ارائه پشتیبانی از کلیدهای عبور در اندروید و وب، واتس‌اپ پشتیبانی از کلیدهای عبور را در اندروید از طریق X (که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) اعلام کرد. شایان ذکر است که گزینه قفل اثر انگشت موجود همچنان در دسترس خواهد بود و کاربران همچنان می توانند با وارد کردن شماره تلفن خود و وارد کردن یک OTP، وارد سیستم شوند.

کلیدهای عبور چیست؟

رمز عبور جایگزینی امن برای استفاده از رمز عبور است که به شما امکان می دهد به برنامه ها و سرویس ها وارد شوید. به جای تایپ رمز عبور و OTP ایمن، می توانید از اثر انگشت یا پین خود در تلفن هوشمند خود استفاده کنید تا تأیید کنید که شما – صاحب حساب – در تلاش برای ورود به سیستم هستید.

این یک “راز” شناسایی سریع آنلاین (FIDO) است که در دستگاهی مانند تلفن هوشمند ذخیره می شود و برای ورود به وب سایت ها به جای رمز عبور استفاده می شود. کلیدهای عبور متکی به دو فناوری هستند که به طور همزمان کار می کنند – رمزنگاری کلید عمومی و احراز هویت بیومتریک در تلفن هوشمند شما.

به لطف استفاده از رمزنگاری کلید عمومی، رمز عبور شما هرگز از دستگاه شما خارج نمی‌شود و حتی اگر سرور واتس‌اپ هک شود، محافظت می‌شود – هیچ رمز عبوری برای سرقت وجود ندارد. با توجه به این مزایای امنیتی. شرکت‌های دیگری مانند Adobe، Amazon، GitHub، Google، PayPal و Uber روی ورود از طریق کلیدهای عبور کار می‌کنند – یا در حال حاضر اجازه می‌دهند.

پشتیبانی از کلید عبور واتس اپ در آخرین نسخه بتای برنامه برای گوشی های اندروید

آلیس نیوتن رکس، رئیس محصول واتس‌اپ، قبلاً گفته بود: “تأیید رمز عبور ورود مجدد به واتس‌اپ را آسان‌تر و ایمن‌تر می‌کند. ما خوشحالیم که این را در واتس‌اپ راه‌اندازی می‌کنیم و به کاربران یک لایه امنیتی اضافه می‌کنیم.”

نحوه ایجاد رمز عبور در واتس اپ برای اندروید

به منظور فعال کردن کلیدهای عبور در واتس اپ برای اندروید، می توانید واتس اپ را باز کنید، به منوی تنظیمات بروید و روی Account > Passkeys > Create a Passkey ضربه بزنید. سپس می‌توانید پیام بازشو را بخوانید که به شما نحوه عملکرد کلیدهای عبور را می‌دهد، سپس روی Continue ضربه بزنید. یکی دیگر از پنجره‌های بازشو از Google Password Manager از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید یک رمز عبور برای WhatsApp ایجاد کنید یا خیر – روی Continue ضربه بزنید و از قفل صفحه استفاده کنید تا ورود با استفاده از روش قفل صفحه تلفن خود را فعال کنید. اکنون می توانید رمز عبور تولید شده از طریق WhatsApp را مشاهده کنید.

Gadgets 360 توانست تایید کند که پشتیبانی از کلیدهای عبور در واتساپ بتا برای اندروید نسخه 2.23.21.12 با پشتیبانی از ورود بدون درز با استفاده از احراز هویت بیومتریک فعال شده است. کاربرانی که آخرین نسخه واتس اپ را از کانال پایدار اجرا می کنند، ممکن است قبل از فعال شدن این ویژگی در گوشی های هوشمندشان، کمی بیشتر صبر کنند.

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.