ارور موبایل

پشتیبانی گوگل استادیا از وضوح تصویر 1440p

در حال حاضر تنها سرویس اختصاصی استریم بازی بر پایه فضای ابری، سرویس گوگل استادیا است. از عرضه این سرویس نزدیک به یک سال می‌گذرد اما از آنجایی که این سرویس اولین سرویس رسمی استریم بازی است که به صورت رسمی در دسترس کاربران قرار گرفته، دارای ایرادات زیادی بوده و شرکت گوگل تمرکز خاصی روی رفع ایرادات و ارتقا این سرویس اشتراکی بازی کرده است. بر اساس آنچه که وبلاگ سرویس استادیا منتشر کرده است، کاربران این سرویس هم اکنون می‌توانند بازی‌های مورد نظر خود را با وضوح 1440p اجرا کنند، این در حالی است که در گذشته بازی‌ها روی کیفیت 1080p اجرا می‌شدند.

پیش زمینه‌های لازم برای اجرای بازی یا کیفیت 1440p

هرچند استفاده از این وضوح تصویر نیازمند چند شرط است که شامل استفاده از یک نمایشگر با وضوح تصویر 1440p تا 4K و حداقل سرعت اینترنت 10Mbps می‌شود؛ این در حالی است که برای اجرای بازی‌ها با کیفیت 4K کاربران احتیاج به سرعت اینترنت 34Mbps خواهند داشت.

علاوه بر این گوگل دو عنوان جدید را نیز به فروشگاه استادیا اضافه کرده است که یکی از آن‌ها بازی Jotun: Valhalla Edition با قیمت حدودی ۱۵ دلار و دیگری عنوان Sundered: Eldritch Edition با قیمت حدودی ۲۰ دلار است. همچنین گوگل اعلام کرده که گیمرهایی که اشتراک Pro این سرویس را خریداری کرده‌اند می‌توانند بازی The Elder Scrolls Online را به صورت رایگان از ۱۶ ژوئن اجرا کنند، بازی MMO نیز قرار است به زودی محتوای Morrowing Chapter را دریافت کنند.

در انتها نیز باید گفت که بازی‌های Mortal Kombat 11، PUBG و The Crew 2 قرار است در آینده محتوایی جدید دریافت کنند که تجربه این عناوین را برای گیمرها لذت بخش‌تر خواهند کرد. طبق اعلام گوگل استفاده از وضوح تصویر 1440p برای اجرای عناوین احتیاج به اعمال تغییرات خاصی روی سرویس استادیا افراد نخواهد داشت.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.