ارور موبایل
Google Tipped to Have Cancelled Nvidia Chromebook Plans

گوگل به لغو برنامه های کروم بوک انویدیا اشاره کرده است

[ad_1]

طبق گزارش‌ها، گوگل برنامه‌های خود برای معرفی کروم‌بوک‌های مجهز به کارت‌های گرافیکی انویدیا را کنار گذاشته است. این شرکت سال گذشته ویژگی‌های لپ‌تاپ بازی مانند صفحه‌کلیدهای RGB قابل تغییر و نمایشگرهای با نرخ تازه‌سازی بالا را در برخی از مدل‌های خود گنجانده است. اما همه این دستگاه‌ها مجهز به پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه هستند و بنابراین برای استفاده با سرویس‌های استریم مانند GeForce Now Nvidia و Xbox Cloud Gaming مایکروسافت در نظر گرفته شده‌اند. از آن زمان، گزارش‌ها حاکی از آن بود که غول فناوری مبتنی بر Mountain-View در حال بررسی ایده راه‌اندازی کروم بوک‌هایی با پردازنده گرافیکی اختصاصی است.

در اوایل سال جاری، یک برد Chromebook با کد Hades توسط 9to5Google با یک پردازنده گرافیکی اختصاصی GeForce RTX 4050، مشابه آنچه در برخی از لپ‌تاپ‌های بازی ویندوز استفاده می‌شود، مشاهده شد. این تراشه می‌توانست به‌عنوان پایه‌ای برای چندین تولیدکننده رایانه شخصی برای ساخت کروم‌بوک‌ها استفاده شود.

اکنون، طبق نظرات توسعه‌دهنده‌ای که ابتدا درباره Chromebooks در Chromium Gerrit مشاهده شد، برد Hades به همراه دو برد دیگر مجهز به انویدیا، Agah و Herobrine، لغو شد، که نشان می‌دهد هیچ لپ‌تاپ مبتنی بر آن بردها تولید نخواهد شد.

حدس زده می شود که گوگل در آینده کروم بوک هایی با پردازنده گرافیکی اختصاصی عرضه کند. یک وصله کد اخیر وجود یک برد با نام رمز Aurora را آشکار کرد. تصور می شود این برد برای تست داخلی Steam باشد و یک دستگاه واقعی نیست، اما با کارت گرافیک RTX 3050 مشخص شده است. در نتیجه، کار برای سازگار کردن Steam در ChromeOS با GPUهای اختصاصی ممکن است همچنان ادامه داشته باشد.

گوگل همچنین گزارش کرده است که توسعه کروم‌بوک‌های مجهز به Qualcomm Snapdragon 7c+ Gen 3 SoC، پروژه‌ای با نام رمز Herobrine را لغو کرده است، علاوه بر آن برنامه‌های Chromebook مبتنی بر Nvidia را کنار گذاشته است. این نشان می‌دهد که هیچ تبلت ChromeOS جدیدی در آینده قابل پیش‌بینی عرضه نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.