ارور موبایل
Apple macOS Sonoma Available for Users With Several New Features; Here

Apple macOS Sonoma برای کاربران با چندین ویژگی جدید در دسترس است.

[ad_1]

اپل macOS Sonoma را – آخرین نسخه سیستم عامل خود برای مک – به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان در دسترس عموم قرار داده است. این شرکت مستقر در کوپرتینو برای اولین بار در ماه ژوئن در WWDC23 پیش نمایش macOS Sonoma را انجام داد. آخرین نسخه macOS چندین بهبود رابط کاربری، محافظ‌های صفحه نمایش جدید، ویژگی‌های کنفرانس ویدیویی، ویجت‌های تعاملی و موارد دیگر را برای مدل‌های واجد شرایط مک به ارمغان می‌آورد. ماشین‌هایی از جمله مدل iMac Pro 2017، MacBook Pro از سال 2018 به بعد، و Mac Mini از سال 2018 به بعد از macOS Sonoma پشتیبانی می‌کنند. بررسی کنید که چگونه می توانید macOS Sonoma را در مک خود دانلود و نصب کنید.

پس از عرضه iOS 17 و iPadOS 17 در هفته گذشته، اپل آپدیت macOS Sonoma را به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان در روز سه شنبه (26 سپتامبر) برای عموم منتشر کرد. جدیدترین سیستم عامل با این رایانه ها سازگار است – iMac (2019 یا جدیدتر)، iMac Pro (2017 یا جدیدتر)، MacBook Air (2018 یا جدیدتر)، MacBook Pro (2018 یا بالاتر)، Mac Pro (2019 یا بالاتر)، Mac استودیو (2022 یا بالاتر)، و مک مینی (2018 یا بالاتر).

مراحل زیر را برای به روز رسانی مک خود دنبال کنید

  • برنامه تنظیمات سیستم را در دستگاه پشتیبانی شده خود راه اندازی کنید.
  • به مسیر General > Software Update بروید و منتظر بمانید تا نسخه جدید ظاهر شود.
  • روی Upgrade Now کلیک کنید و با شرایط موافقت کنید.

به کاربران توصیه می شود مدل های مک خود را در حالی که به منبع برق متصل هستند به روز کنند. دستگاه ممکن است چندین بار در طول فرآیند راه اندازی مجدد شود. این به‌روزرسانی چندین پیشرفت را به ویجت‌ها اضافه می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد یادآوری را تکمیل کنند، رسانه‌ها را پخش یا مکث کنند، به کنترل‌های خانه دسترسی داشته باشند و کارهای مختلف را مستقیماً از ویجت روی دسکتاپ خود انجام دهند. همچنین، کاربران آیفون می توانند مک خود را با ویجت های گوشی خود سفارشی کنند.

اپل یک ویژگی جدید حالت بازی را در macOS Sonoma اضافه کرده است. همچنین شامل ویژگی‌های کنفرانس ویدیویی جدید است که به کاربران امکان می‌دهد کارهای خود را در هر برنامه کنفرانس ویدیویی ارائه و به اشتراک بگذارند. ویژگی Presenter Overlay برای کنفرانس ویدیویی به کاربران اجازه می‌دهد در حین اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش، ویدیو را به مکالمه اضافه کنند، در حالی که ویژگی Reactions به کاربران امکان می‌دهد جلوه‌های واقعیت افزوده سه بعدی مانند قلب، کنفتی، آتش بازی و موارد دیگر را به صفحه نمایش اضافه کنند. علاوه بر این، macOS جدید شامل به‌روزرسانی‌هایی برای Safari، Siri و Messages است.

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.