ارور موبایل
Google Play Protect Real-Time Scanning Effective Against Several Malicious Apps: Report

Google Play Protect اسکن موثر در برابر چندین برنامه مخرب

[ad_1]

Google Play Protect اخیراً با یک اسکنر بلادرنگ قدرتمند با هدف محافظت از کاربران در برابر برنامه های نصب شده خارج از Play Store به روز شده است و به نظر می رسد تلاش های این شرکت برای جلوگیری از دسترسی کاربران مخرب به اطلاعات کاربر نتیجه داده است. بر اساس گزارشی، حفاظت پیشگیرانه برای کاربران در تلفن‌های هوشمند اندرویدی می‌تواند به کاربران هشدار دهد، از نصب برنامه جلوگیری کند یا یک برنامه موجود را غیرفعال کند – و می‌تواند چندین تهدید از جمله تهدیدهایی را که می‌توانند برای اخاذی از کاربران استفاده شوند، متوقف کند.

TechCrunch گزارش می‌دهد که قابلیت شناسایی بدافزار Google Play Protect که ماه گذشته در رویداد Google for India 2023 این شرکت اعلام شد، قادر به شناسایی و مسدود کردن تلاش‌های انتشارات برای نصب برنامه‌هایی است که برای تعقیب یا ردیابی حرکات کاربران استفاده می‌شوند و آنها را به عنوان علامت‌گذاری می‌کند. زیان آور. در همین حال، این سرویس همچنین قادر به مسدود کردن همه برنامه‌های وام غارتگر به جز پنج برنامه است که به عنوان سایر برنامه‌های اندرویدی که به منظور آزمایش قابلیت تجزیه و تحلیل کد نصب شده بودند، مسدود می‌شود.

سرویس به روز شده Play Protect اسکن برنامه های جانبی را در اندروید ارائه می دهد

ماه گذشته، گوگل توضیح داد که Play Protect به‌روزرسانی شده با هدف جلوگیری از آلوده کردن دستگاه‌های کاربران توسط مجرمان سایبری به بدافزار چند شکلی است – نرم‌افزار مخربی که برای مخفی کردن یا اصلاح ویژگی‌های آن طراحی شده است و شناسایی آن را سخت‌تر می‌کند. در حالی که Play Protect برنامه‌هایی را که قبلاً با استفاده از یادگیری ماشین روی دستگاه و یک پایگاه داده موجود از بدافزارهای شناخته شده اسکن شده بود، اسکن کرده بودند، ویژگی‌های امنیتی جدید بسیار پیشرفته‌تر هستند.

با بهبودهای Play Protect، اسکنرهای Google قادر خواهند بود برای شناسایی برنامه‌های خطرناک، اسکن در سطح کد را در زمان واقعی انجام دهند. هنگامی که یک برنامه اسکن می شود، این سرویس سیگنال های مهم برنامه را برای تجزیه و تحلیل با سیستم اسکن شرکت به اشتراک می گذارد. این به محافظت از کاربران در برابر توسعه دهندگان مخربی که از هوش مصنوعی برای مخفی کردن کدهای خطرناک در برنامه های خود استفاده می کنند، کمک می کند.

برخلاف iOS، گوشی‌های هوشمند اندرویدی به کاربران اجازه می‌دهند تا برنامه‌هایی را که در فروشگاه Google Play در دسترس نیستند، کنار بگذارند. در نتیجه، کاربران ممکن است برنامه‌هایی را با قالب Android Package (APK) از منابع ناشناخته و نامعتبر نصب کنند و برخی از آنها ممکن است توسط عوامل مخرب برای جمع‌آوری اطلاعات کاربر در حین استفاده اصلاح شوند. کشورهایی مانند هند نیز شاهد ظهور اپلیکیشن‌های وام‌دهی غارتگرانه بوده‌اند که با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از گوشی‌های هوشمند، از جمله مخاطبین، از کاربران اخاذی می‌کنند.

گوگل در ماه اکتبر اعلام کرد که بهبودهای Play Protect در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی با سرویس‌های Google Play برای کاربران کشورهای منتخب در دسترس خواهد بود. به گفته این شرکت، قابلیت جدید اسکن Play Protect برای کاربران هند و سپس در مناطق دیگر عرضه می شود.

 

[ad_2]

ارور موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.