ارور موبایل
xAI, Elon Musk

xAI، استارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک، با X ادغام می شود. به عنوان برنامه مستقل در دسترس خواهد بود

[ad_1]

او روز یکشنبه در پستی گفت که استارت آپ هوش مصنوعی xAI ایلان ماسک در پلتفرم رسانه اجتماعی X او ادغام خواهد شد و همچنین به عنوان یک برنامه مستقل در دسترس خواهد بود.

این میلیاردر همچنین گفت که xAI اولین مدل هوش مصنوعی خود، رباتی به نام Grok را پس از در دسترس قرار دادن آن برای همه مشترکین X Premium+ در روز جمعه، منتشر کرد.

هدف این استارت آپ ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی است که به بشریت در تلاش برای درک و دانش کمک می کند و Grok برای پاسخ دادن به سؤالات با کمی هوشمندی طراحی شده است.

ماسک که از تلاش‌های هوش مصنوعی Big Tech به دلیل سانسور انتقاد کرده است، در ماه ژوئیه xAI را راه‌اندازی کرد و آن را «هوش مصنوعی حداکثری جستجوگر حقیقت» نامید که سعی می‌کند ماهیت جهان را برای رقابت با Bard Google و Bing AI مایکروسافت درک کند.

ماسک اضافه کرد: «گروک از طریق پلتفرم X به اطلاعات در زمان واقعی دسترسی دارد، که یک مزیت بزرگ نسبت به مدل‌های دیگر است».

X، شرکت رسانه‌های اجتماعی که قبلاً به نام توییتر شناخته می‌شد و مالک ماسک بود، از xAI جدا است، اما این شرکت‌ها از نزدیک با هم همکاری می‌کنند. xAI همچنین با سازنده خودروهای الکتریکی خود تسلا و سایر شرکت ها همکاری می کند.

هفته گذشته ماسک به ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت که فکر می کند هوش مصنوعی “مشکل کننده ترین نیروی تاریخ” است. ماسک در اولین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی در بلچلی پارک انگلستان حدس زد که این فناوری می‌تواند “همه کاری را انجام دهد” و اشتغال را همانطور که امروز می‌شناسیم به گذشته تبدیل کند.

در سال 2015، ماسک شرکت OpenAI را تأسیس کرد، شرکتی که پشت ChatGPT قرار داشت، که برای فناوری هوش مصنوعی مولد در سراسر جهان جنجالی ایجاد کرد، اما در سال 2018 از هیئت مدیره کنار رفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.