ارور موبایل
نحوه رفع خطای «شبکه تلفن همراه در دسترس نیست» در اندروید

نحوه تعمیر کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز

تصور کنید دوربین گوشی شما کار نمی کند و صدای وزوز در حالی که می خواهید چند عکس زیبا بگیرید. احساس خواهید کرد که فناوری هوشمند شما را ناامید می کند. اما نه، این یک مشکل دوربین نامطلوب است که می توانید آن را برطرف کنید. و این ما را به نحوه تعمیر کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز راهنمایی می کند.

در اینجا، ما شما را راهنمایی می‌کنیم که چگونه دوربین گوشی‌های هوشمند را که نویز می‌دهد، عکس‌های تار ایجاد می‌کند، مشکل فوکوس کردن و شاید اصلاً کار نمی‌کند، تعمیر کنید.

چگونه فوکوس دوربین گوشی و صدای وزوز را برطرف کنیم

اگرچه در اکثر گوشی های مدرن خیلی رایج نیست، مشکل فوکوس دوربین و نویز وزوز تنها برخی از مشکلات آزاردهنده ای هستند که ممکن است در دوربین گوشی خود با آن مواجه شوید. اگر فقط سر و صدا می کرد و به شما اجازه می داد در آرامش عکس خود را بگیرید، آزاردهنده نبود. وقتی این کار را انجام می‌دهد، دوربین فوکوس نمی‌کند و هنگام گرفتن عکس‌ها همچنان محو می‌شود.

با این حال، این نباید یک مسئله باشد. در اینجا راه حل های مختلفی در مورد نحوه تعمیر کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز وجود دارد.

1. آخرین به روز رسانی ها را نصب کنید

ایجاد صدا و فوکوس نکردن دوربین پشتی مشکلی رایج بود که برخی از کاربران آیفون 6xx را آزار می‌داد. اما خوشبختانه، بسیاری از آنها گزارش دادند که این مشکل پس از به روز رسانی به آخرین سیستم عامل برطرف شده است.

بنابراین، تا آنجا که پیش می‌رود، اولین نکته در یادگیری نحوه تعمیر کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز این است که مطمئن شوید از آخرین نرم‌افزار استفاده می‌کنید. اگر مطمئن نیستید، برای انجام این کار به بخش به‌روزرسانی‌های سیستم در تلفن خود مراجعه کنید.

2. روی ماژول دوربین ضربه بزنید

اگر دوربین گوشی شما لرزش دارد یا صدا ایجاد می کند، کار دیگری که باید انجام دهید این است که چندین بار به ماژول دوربین ضربه بزنید. در ادامه به‌روزرسانی سیستم، بسیاری از کاربران گفتند که دوربین تلفن آنها صدای وزوز را متوقف کرده و پس از ضربه زدن به ماژول دوربین، فوکوس خود را دوباره به دست آورده‌اند. ضربه زدن روی ماژول دوربین به نوعی لنز را تغییر مکان داد که این مشکل برطرف شد.

و در حالی که این تضمین نمی کند که مشکل دوربین گوشی شما را برطرف کند، ارزش امتحان کردن را دارد. به این صورت است:

 • از برنامه دوربین خارج شوید و گوشی خود را نگه دارید تا صفحه نمایش آن روی کف دست شما قرار گیرد.
 • اکنون با انگشت خود روی ماژول دوربین ضربه بزنید.
 • محکم روی آن ضربه بزنید، اما به آرامی به گونه ای که مشکل برطرف شود و روی گوشی شما تأثیری نداشته باشد.

 

3. یک آهنربا را به دوربین نزدیک کنید

اگر هنوز نمی‌توانید صدای وزوز دوربین را برطرف کنید و روی تلفن خود تمرکز نکرده‌اید، ممکن است لازم باشد یک قدم جلوتر بروید و یک تعمیر فنی‌تر را امتحان کنید. علاوه بر به روز رسانی سیستم و ضربه زدن به ماژول دوربین، می توانید از آهنربا برای بازگرداندن دوربین به موقعیت خود استفاده کنید. برای بسیاری از افراد، این مشکل را کاملاً حل کرد و می‌تواند برای شما نیز کارساز باشد.

 • هر جا که می توانید یک آهنربای کوچک تهیه کنید.
 • آهنربا را برای یک ثانیه نزدیک به ماژول دوربین عقب نگه دارید، سپس آن را بردارید.

این روشی است که می توانید کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز گوشی هوشمند خود را برطرف کنید. دوربین تلفن شما باید لرزش را متوقف کند و قابلیت فوکوس خودکار خود را از هم اکنون به دست بیاورد.

با این حال، سه راه حل ذکر شده در بالا ممکن است کار نکنند، یا فقط به عنوان یک تعمیر موقت برای برخی از کاربران عمل کنند. اگر این مورد شماست، احتمالاً سخت افزار دوربین معیوب است. و تا آنجا که پیش می رود، تعویض ماژول دوربین آخرین راه حل است.

نحوه تعویض ماژول دوربین

به هر حال، فوکوس دوربین کار نمی کند و به نظر می رسد صدای وزوز یک مشکل سخت افزاری است که باید ماژول دوربین را تعویض کنید. اغلب اوقات، پس از انداختن گوشی اتفاق می افتد. و گاهی اوقات، این فقط یک نقص کارخانه است. در هر صورت که مشکل پیش آمد، باید به یک تکنسین مراجعه کنید تا ماژول دوربین را تعویض کند.

اگر تلفن شما همچنان تحت گارانتی است، ممکن است بتوانید آن را به صورت رایگان در فروشگاه رسمی برند خود تعمیر کنید. و اگر نه، باز هم توصیه می کنیم برای رفع آن به مرکز رسمی تعمیر مراجعه کنید. تکنسین به مشکل دوربین دسترسی پیدا می کند و راه حل مناسبی برای آن پیدا می کند، معمولاً با تعویض ماژول دوربین.

تلاش برای تعویض ماژول دوربین توسط خودتان می تواند منجر به آسیب بیشتر و از بین رفتن گارانتی شود و ما به هیچ وجه این کار را توصیه نمی کنیم.

اگر دوربین فوکوس نمی کند چه باید کرد؟

برای اینکه فوکوس دوربین گوشی هوشمند کار نمی کند، معمولاً یک مشکل سخت افزاری است – شاید لنز کثیف، معیوب باشد یا دقیقاً مانند مشکل صدای وزوز که قبلاً ذکر شد باشد. و گاهی اوقات نیز ممکن است یک مشکل نرم افزاری باشد که می توانید با راه اندازی مجدد گوشی یا به روز رسانی سیستم عامل آن را برطرف کنید.

اگر دوربین گوشی شما فقط برای فوکوس کردن مشکل دارد اما صدای عجیبی تولید نمی کند، احتمالاً به این دلیل است که لنز کثیف است. یک راه سریع برای تشخیص این موضوع زمانی است که تصاویر/فیلم های تار تولید می کند یا زمانی که روی سوژه مناسب فوکوس نمی کند.

اگر اینطور است، ممکن است فقط لازم باشد لنز دوربین را تمیز کنید، سپس دوباره شروع کنید:

 • از برنامه دوربین خارج شوید
 • یک پارچه نرم و تمیز تهیه کنید – ترجیحاً یک پارچه فیبر.
 • به آرامی از پارچه برای پاک کردن شیشه دوربین استفاده کنید تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • اکنون برنامه Camera را باز کنید تا ببینید آیا به خوبی فوکوس می کند یا خیر.

 

اکنون دوربین تلفن شما باید دقیقاً فوکوس کند. در غیر این صورت، توصیه می کنیم گوشی خود را خاموش کنید و چند دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را روشن کنید. این به اکثر مواقعی که گوشی دچار اشکالات موقتی است کمک می کند. اگر باز هم هیچ ترفندی انجام نشد، ممکن است بخواهید بازنشانی کارخانه ای انجام دهید تا احتمال اینکه مشکل مربوط به نرم افزار باشد را رد کنید.

 

چگونه از لرزش دوربین گوشی جلوگیری کنیم

در حالی که برخی از تلفن ها هنگام استفاده از دوربین صداهای وزوز تولید می کنند، برخی این کار را نمی کنند. اما این تفاوت چندانی با زمانی که دوربین در حال لرزش است ندارد. با این کار، هر عکسی که بگیرید تار و غیرقابل استفاده خواهد بود.

برای جلوگیری از لرزش دوربین گوشی، کارهایی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

 • چندین بار با انگشت خود به ماژول دوربین ضربه بزنید،
 • آوردن آهنربا به ماژول دوربین،
 • به روز رسانی به آخرین نرم افزار،
 • راه اندازی مجدد گوشی، و
 • انجام بازنشانی کارخانه

همان راه حلی که در «نحوه تعمیر کار نکردن دوربین گوشی و صدای وزوز» استفاده می شود، تثبیت دوربین گوشی شما را متوقف می کند.

اگر هیچ کاری درست نشد، وقت آن است که به مرکز خدمات مراجعه کنید.

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل