ارور موبایل

استفاده از سنسور اثر انگشت بسیار بزرگ در خانواده S21

استفاده از سنسور اثر انگشت بسیار بزرگ در خانواده S21

 

مدتی است که شرکت سامسونگ در حال عرضه گوشی با سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر بوده و دائما در حال بروزرسانی این قابلیت برای ارائه خدمات بهتر به افراد است. به تازگی نیز اخباری در فضای مجازی منتشر شده است که اعلام می‌کند شرکت سامسونگ قصد دارد گوشی Galaxy S21 را با حسگر اثر جدید معرفی و وارد بازار کند. استفاده از اثر انگشت زیر نمایشگر برای اولین بار در پرچمدار S10 استفاده شد و راه خود را برای استفاده در S20 باز کرد. ظاهرا سامسونگ همچنان قصد دارد از این سنسور استفاده کند اما این بار با تغییراتی که باعث می‌شود سنسور اثر انگشت این گوشی تا حد بسیار زیادی پیشرفته‌تر شود و بتواند با سرعت بسیار بالاتری اثر انگشت فرد را تشخیص دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از گوشی S21 در این خانواده از سنسور اثر انگشت مربعی استفاده شده است که در ابعاد ۸ در ۸ میلی متری ساخته شده است، سنسور‌های قبلی استفاده شده در گوشی‌های این شرکت در ابعاد ۴ در ۹ میلی متری ساخته شده بود که به عملکرد این سنسور حدود ۷۷ درصد افزوده خواهد شد.

مشکلات استفاده از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر

هنگامی که شرکت سامسونگ برای اولین بار از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده کرد، با مشکلات زیادی نظیر عدم امکان استفاده از محافظ صفحه‌های موجود در بازار و محدود شدن به محافظ صفحه‌های رسمی شرکت سامسونگ اشاره کرد. با این حال باید امیدوار بود که این مشکل تکرار نشود و شرکت سامسونگ مراقب نوع محافظ صفحه مورد نیاز برای استفاده در این گوشی نیز باشد. با این حال باید منتظر بود که سرعت اثر انگشت خانواده Galaxy S21 در زمان عرضه چه قدر خواهد بود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل