جلوگیری از ذخیره رمزها در مرورگر کروم

کروم از سرعت و امنیت مناسبی برخوردار است و بسیاری از کاربران از عملکرد این مرورگر رضایت دارند.یکی از قابلیت‌های این مرورگر  ذخیره‌سازی نام کاربری و رمزعبور در حافظه‌ آن و تایپ خودکار آن ها هنگام مراجعه مجدد به سایت‌های مدنظر است.

به کمک این قابلیت می‌توانید بدون نیاز به تایپ نام کاربری و رمزعبور خود در سرویس جیمیل به محوطه ایمیل خود وارد شوید،با انجام عملیات ورود به دیگر سرویس‌ها مانند:دراپ‌باکس،ایمیل یاهو و هر سایت دیگری که نیازمند رمز عبور است،در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.این قابلیت بسیار سودمند است اما چنانچه افراد دیگری نیز از رایانه‌ شما استفاده کنند،این احتمال وجود دارد کاربران غیرمجاز به محوطه‌های کاربری شما وارد شده و در اطلاعات شما سرکشی کنند.دوست دارید این قابلیت را غیرفعال کنید تا نگران اطلاعات خصوصی خود نباشید؟

غیرفعال کردن ذخیره رمزها

۱ ـ مرورگر کروم را اجرا کرده از بالا سمت راست روی منوی اصلی که با آیکونی شامل سه خط افقی به‌نمایش درآمده است، کلیک کنید.

۲ ـ گزینه‌ Settings را کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.”

۳ ـ علامت چک‌مارک کنار عبارت Offer to save your web passwords را غیرفعال کنید تا کروم درخصوص ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور از شما سوال نکند.

حذف رمزهای ذخیره شده
۱ ـ همانند روش قبل از منوی اصلی مرورگر به بخش تنظیمات بروید و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.”

۲ ـ روی لینک Manage Passwords کلیک کرده و در فهرست به‌نمایش درآمده با انتخاب هریک از گزینه‌های موجود و کلیک روی آیکون حذف، اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران
امتیاز به این مقاله
5/5

مشکلی دارید اینجا کلیک کنید

ما در اینستاگرام به سوالات شما پاسخ خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارور موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

نام‌نویسی حساب جدید