ارور موبایل

جلوگیری از ذخیره رمزها در مرورگر کروم

کروم از سرعت و امنیت مناسبی برخوردار است و بسیاری از کاربران از عملکرد این مرورگر رضایت دارند.یکی از قابلیت‌های این مرورگر  ذخیره‌سازی نام کاربری و رمزعبور در حافظه‌ آن و تایپ خودکار آن ها هنگام مراجعه مجدد به سایت‌های مدنظر است.

به کمک این قابلیت می‌توانید بدون نیاز به تایپ نام کاربری و رمزعبور خود در سرویس جیمیل به محوطه ایمیل خود وارد شوید،با انجام عملیات ورود به دیگر سرویس‌ها مانند:دراپ‌باکس،ایمیل یاهو و هر سایت دیگری که نیازمند رمز عبور است،در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید.این قابلیت بسیار سودمند است اما چنانچه افراد دیگری نیز از رایانه‌ شما استفاده کنند،این احتمال وجود دارد کاربران غیرمجاز به محوطه‌های کاربری شما وارد شده و در اطلاعات شما سرکشی کنند.دوست دارید این قابلیت را غیرفعال کنید تا نگران اطلاعات خصوصی خود نباشید؟

غیرفعال کردن ذخیره رمزها

1 ـ مرورگر کروم را اجرا کرده از بالا سمت راست روی منوی اصلی که با آیکونی شامل سه خط افقی به‌نمایش درآمده است، کلیک کنید.

2 ـ گزینه‌ Settings را کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.”

3 ـ علامت چک‌مارک کنار عبارت Offer to save your web passwords را غیرفعال کنید تا کروم درخصوص ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور از شما سوال نکند.

حذف رمزهای ذخیره شده
1 ـ همانند روش قبل از منوی اصلی مرورگر به بخش تنظیمات بروید و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.”

2 ـ روی لینک Manage Passwords کلیک کرده و در فهرست به‌نمایش درآمده با انتخاب هریک از گزینه‌های موجود و کلیک روی آیکون حذف، اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل