ارور موبایل

مایکروسافت پایان دوران سیستم‌عامل‌های ۳۲ بیتی را مشخص کرد

شرکت مایکروسافت قصد دارد تا ارائه نمونه‌های 32bit ویندوز ۱۰ را متوقف سازد. همان‌طور که مشخص است، سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از دو نمونه ۳۲ و ۶۴ بیتی ارائه می‌شوند که از مشخصات مشابه‌ای برخوردارند.

اقدامات مایکروسافت برای پایان دادن به عرضه سیستم‌عامل‌های ۳۲ بیتی

در حالی که هر دو مدل تفاوت زیادی را به نمایش نمی‌گذارند، اما نمونه ۶۴ بیتی از قدرت سخت‌افزاری بالاتری برخوردار است. با توجه به آن‌که دوران سیستم‌عامل‌های ۳۲ بیتی رو به پایان است، شرکت مایکروسافت سعی دارد انرژی کمتری را روی تولید این مدل از ویندوزها صرف کند. بر اساس اطلاعاتی که اخیراً از سوی یک کاربر منتشر شده، مایکروسافت در بخش الزامات مشخصات سیستم خود جزئیات جدیدی را منتشر کرده است. در بخش مذکور این‌طور آمده است: ” این اقدام با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ شروع می‌شود. در طی این برنامه تمامی نسخه‌های ویندوز مذکور تنها با ساختار ۶۴ بیتی عرضه می‌شوند و شرکت مایکروسافت دیگر اقدامی برای انتشار نمونه‌های ۳۲ بیتی نخواهد کرد/

 

در واقع تمامی رایانه‌هایی که از این پس با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به صورت پیش‌فرض فعالیت می‌کنند بر روی ساختار ۶۴ بیتی پیاده‌سازی شده‌اند. البته لازم به ذکر است که این خبر به آن معنی نیست که شرکت مایکروسافت دیگر از نسخه‌های ۳۲ بیتی سیستم‌عامل‌های خود پشتیبانی نمی‌کند. این شرکت همواره برای سیستم‌عامل‌های خود به‌روزرسانی‌های جدیدی در بخش‌های امنیتی و قابلیت‌های دیگر منتشر خواهد کرد.

اما مایکروسافت به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد تا برای برخورداری از ویژگی‌های بهتر، سیستم‌عامل‌های خود را به نمونه ۶۴ بیتی ارتقا دهند چرا که مدل‌های ۳۲ بیتی از محدودیت‌های متعددی برخوردارند. برای مثال، سیستم‌عامل‌هایی که از مدل ۳۲ بیتی هستند، در زمان نصب بر روی رایانه با ۴ گیگابایت رم، تنها از ۳.۲ گیگابایت موجود استفاده می‌کنند و مابقی رم در نظر گرفته شده بلا استفاده می‌ماند. گفتنی است شرکت مایکروسافت قصد دارد تا برنامه خود را به صورت طولانی مدت پیاده‌سازی کند تا کاربرانش با مشکل جدی مواجه نشوند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل