ارور موبایل

مشکلات اپل در فروش برخی مدل های iPhone 12

مشکلات اپل در فروش برخی مدل های iPhone 12

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌آید شرکت اپل در فروش گوشی‌های iPhone 12 Mini موفق عمل نکرده و کاربران بسیاری مشتاق به خرید این دسته از گوشی‌های هوشمند شرکت اپل نیستند. طبق گزارش‌ها گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۲ مینی کمترین حجم فروش در بین مدل‌های جدید اپل را به خود اختصاص می‌دهند و همچنین تنها ۴ الی ۵ درصد از کل فروش مدل‌های جدید را شکل داده‌اند.

این در حالی است که گوشی iPhone 12 به تنهایی بیش از ۳۰ درصد فروش مدل‌های جدید را صورت داده است. گوشی‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی در واقع کاملا به یکدیگر شباهت دارند با این تفاوت که مدل کوچک‌تر با صفحه نمایش OLED پنج و نیم اینچی عرضه می‌شود و مدل بزرگ‌تر صفحه نمایشی به اندازه‌ ۶.۱ اینچ دارد. از آن جایی که گوشی آیفون ۱۲ تنها ۱۰۰ دلار از مدل آیفون ۱۲ مینی گران‌تر است، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند با پرداخت مبلغ مذکور از صفحه نمایش بزرگ‌تر برخوردار شوند.

عدم تمایل کاربران به خرید iPhone 12 5G

در کنار عدم موفقیت گوشی‌ها آیفون ۱۲ مینی، به نظر می‌آید میزان د تقاضا برای خرید گوشی‌های iPhone 12 5G نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت اپل سعی دارد در فصل اول سال آینده تنها از ۸۰ درصد تمامی تراشه‌های مودم گوشی‌های 5G استفاده کند در حالی که این میزان در فصل آخر سال ۲۰۲۰ مطابق با ۱۰۰ درصد بود.”

در حالی که بسیاری از افراد باور دارند علت کاهش استفاده از تراشه‌ها در فصل اول ۲۰۲۰ کاهش میزان تقاضا بوده اما یکی از تحلیلگران فعالیت‌های شرکت اپل تصورات دیگری دارد. بر اساس اطلاعات مینگ چی کو علت اصلی کاهش استفاده از تراشه‌های 5G برنامه‌های فصلی است و ارتباطی با کاهش تقاضای کلی این گوشی‌ها ندارد. وی باور دارد شرکت اپل سعی دارد با برنامه‌ریزی دقیق فروش گوشی‌های 5G خود را طی یک سال ۲۵ درصد افزایش دهد اما این فرآیند می‌تواند به صورت جداگانه در هر فصل مشخص نشود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل