ارور موبایل

مشکل وصل نشدن پلی استیشن ۴ به اینترنت و راهنمای حل آن

اتصال به اینترنت از کنسول PS3 به خانواده کنسول‌های شرکت سونی اضافه شد، در سال‌های اخیر به دلیل عرضه عناوین آنلاین، تقریبا همه‌ی گیمرها کنسول خود را به اینترنت متصل کرده و به صورت چند نفره عنوان مورد نظر خود را اجرا می‌کنند. در این میان برخی از افراد هستند که در اتصال کنسول PS4 به اینترنت با مشکل مواجه می‌شوند و امکان اتصال به اینترنت ندارند؛ در ادامه قصد داریم مراحل اتصال کنسول PS4 به اینترنت را شرح دهیم.

اطمینان از اتصال کابل

در صورتی که کاربر از کابل Ethernet برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کند، باید از اتصال کامل این کابل به مودم و کنسول خود مطمئن باشد چرا که در بسیاری از مواقع یا کابل اینترنت از جای خود خارج شده و یا کابل مشکل قطع شدن دارد. از طرفی هم کابل اینترنت نباید بیشتر از 25 فوت طول داشته باشد چرا که باعث می‌شود اتصال به اینترنت با مشکل مواجه شود. شرکت سونی در وب سایت خود اعلام کرده است که حتما از کابل‌هایی با استاندارد 10BASE-T، 100BASE-TX یا 1000BASE-T استفاده شود و کنسول با اتصال کابل تلفن به اینترنت متصل نخواهد شد.

بررسی وضعیت مودم

از دیگر دلایل عدم اتصال کنسول به اینترنت وجود ایراد در مودم است که در بسیاری از مواقع علت اصلی آن قطع شدن برق مودم و یا غیرفعال بودن امکان اتصال بی‌سیم به مودم است. علاوه بر این کاربر باید از صحت رمز وارد شده به گوشی خود اطمینان کسب کرده باشد

بررسی کردن وضعیت اتصال اینترنت

یکی دیگر از روش‌های برطرف کردن مشکل اتصال کنسول به اینترنت، بررسی وضعیت حساب اینترنتی کاربر است. در بسیاری از مواقع عدم اتصال کنسول به اینترنت به دلیل اتمام شارژ حساب اینترنت کاربر و قطع شدن آن توسط اپراتور ارائه دهنده خدمات اینترنتی است.

وجود ایراد در سرورهای پلی استیشن

در صورتی که هیچ کدام از موارد بالا برای کاربر پیش نیامده باشد و اتصال به شبکه اینترنت نیز برقرار باشد، اشکال از سرورهای اصلی شرکت سونی است که شرکت سونی به سرعت و ظرف چند ساعت مشکل سرور خود را برطرف خواهد کرد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل