ارور موبایل
معرفی selfie type سامسونگ

معرفی selfie type سامسونگ

[ad_1]

selfie type

در کنفرانس مطبوعاتی CES 2020  که در ۶ژانویه ۲۰۲۰ برگذار شد  علاوه بر انواع محصولات 5G و هوشمند، اولین نسخه رسمی سلفی تایپ توسط سامسونگ نیز معرفی شد. «Selfie Type» سامسونگ می‌تواند هر سطحی را به یک صفحه کلید هوشمند تبدیل کند. با مای فون در این مقاله همراه باشید تا در مورد این تکنولوژی بدانید. 

این محصول که با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و بهره گیری از دوربین جلو(سلفی) AI سامسونگ گلکسی هر سطحی را تبدیل به یک کیبورد هوشمند می‌کند.
این تکنولوژی جدید شرکت سامسونگ در CES 2020 معرفی و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

Selfie Type سامسونگ از دوربین سلفی گلکسی به علاوه AI برای ردیابی دستان کاربر خود استفاده می‌کند و به او امکان می دهد یک صفحه کلید کاملا نامرئی را در هر سطحی داشته باشد. این محصول ممکن است شبیه به داستان‌های فیلم‌های علمی تخیلی به نظر برسد؛ ولی این تکنولوژی کاملا واقعی است.  

در نگاه اول، تکنولوژی Selfie Type  افراد را به یاد نمونه لیزری آن می‌اندازد. آن صفحه کلیدها عملا  بی پروا و اساسا بی فایده و مبتنی بر یک تصویر شارپ بودند. صفحه کلیدهای لیزری  روی یک میز قرار می‌گفتند و به کاربرانی نیاز داشتند که به کلیدهای لیزری آن ضربه بزنند. ردیابی ان کلیدها چندان مناسب نبود و سرعت و دقت کمتری نسبت به صفحه کلیدهای نرم افزاری روی تلفن‌ها داشت.

معرفی selfie type سامسونگ

معرفی selfie type سامسونگ

نوع سلفی صفحه کلیدها نیازی به محیط جانبی ندارد و درعوض، از دوربین گلکسی استفاده می‌کند تا به سادگی بتوانید دست خود را مطابق با نوع حافظه خود تکان داده و تایپ کنید. طبق اطلاعات ارسال شده توسط یک کاربر در سایت سامسونگ، Selfie Type  از دوربین جلو گلکسی و هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل موقعیت انگشتان دست و بدون دکمه‌های فیزیکی برای تایپ استفاده می‌کند.

Selfie Type سامسونگ در حال حاضر فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. به نظر می‌رسد کار با این تکنولوژی بسیار ساده است: فقط باید موبایل و یا تبلت خود را در حالت عمودی قرار دهید – یا اگر Galaxy Fold دارید ، آن را در  L-MODE تنظیم کنید – و با انگشتان دست خود تایپ کنید وانمود کنید که به کلیدهای واقعی ضربه می زنید. به نظر می‌رسد Selfie Type حرکات دیگری را نیز پشتیبانی می‌کند، مانند حرکت دادن دست در هوا برای ارسال پیام.

سلفی تایپ یادآور واقعیت افزوده‎های پوشیدنی است. این دستگاه‌های مجازی که توسط Keiichi Matsuda ساخته شده‌اند نیز برای عملکرد خود به دوربین‌ها متکی هستند تا بتوانند با دقت دست کاربر خود را در فضای سه بعدی ردیابی کنند.

اما بر خلاف این گجت‌ها AR Matsuda ، Selfie Type هیچ افزونه بصری را ارائه نمی دهد. این قضیه آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد دور از ذهن نیست. تایپ کردن برای بسیاری از افرادی که روی صفحه کلیدهای فیزیکی تایپ می‌کنند، یک عمل وابسته به حافظه مکانیکی است. افرادی که به تایپ کردن حرفه‌ای عادت دارند، برای تایپ کردن به هیچ وجه به کی برد خود نگاه نمی‌کنند و تکنولوژی تایپ سلفی برای این افراد خبر بسیار خوشی است.

معرفی selfie type سامسونگ

معرفی selfie type سامسونگ

این افراد حرفه‌ای موقعیت کلیدها را به خاطر سپرده و با تکیه  بر حافظه خود برای تایپ هر چه  سریع‌تر، اصلا به صفحه کلید نگاه نمی‌کنند.
این‌جا دقیقا همان زمانی است که قرار است هوش مصنوعی وارد ماجرا شود و موقعیتی  را برای  رسیدن به حروف صحیح  و با دقت کامل برای تولید کلمه مورد نظر برای شما ایجاد می‌کند.

بدیهی است، که Selfie Type برای مخاطب عام نیست و کاربران هدف این برنامه  حرفه‌ای هستند. اگر هوش مصنوعی واقعاً به اندازه کافی باهوش باشد تا هرگونه اشتباه در تایپ را اصلاح کند، تایپ سلفی بسیار قدرتمند و کارآمد خواهد بود.

اگر Selfie Type سامسونگ  واقعاً مانند تیزرهای تبلیغی خود باشد، یک تایپیست حرفه‌ای می‌تواند به طور دائمی و مرتب از آن استفاده کنند.
 Google سرانجام می‌تواند پروژه Soli را به خوبی مورد استفاده قرار دهد، زیرا با Selfie Type  نیاز ندارد تلفن خود را روی حالت ایستاده قرار دهید – تنها نقد واقعی وارده به Selfie Type این است ه شما برای استفاده از آن نیاز به یک گوشی هوشمند تاشو و یا تبلت دارید.

[ad_2]

منبع اصلی این خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.