ارور موبایل

موفقیت خودروی هوشمند اپل در هاله ای از ابهام

موفقیت خودروی هوشمند اپل در هاله ای از ابهام

 

هفته گذشته خبری از تولید انبوه خودرو‌های هوشمند شرکت اپل در سال ۲۰۲۴ منتشر شد. باتری‌های “سطح بعدی” با استفاده از یک فناوری به نام “تک سلول” برای تأمین انرژی خودرو استفاده می‌شوند. با گذاشتن فضای بیشتر در داخل باتری برای نگهداری مواد فعال، خودروی اپل می‌تواند مسافت بیشتری را بین شارژ طی کند. اگرچه به نظر خوب می‌آید، اما تحلیلگر ارشد این شرکت مینگ چی کو، که توانایی خوبی در پیش بینی عملکرد اپل دارد، در یادداشتی که امروز منتشر کرد خطاب به مشتریان این شرکت گفت: انتظار راه‌اندازی خودروی هوشمند اپل را زودتر از سال ۲۰۲۵  نداشته باشید.

با این حال، آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که برنامه توسعه فعلی خودروی هوشمند اپل مشخص نیست، و اگر توسعه در سال جاری آغاز شود و همه چیز به خوبی پیش رود، اولین بار در سال ۲۰۲۵-۲۰۲۷ این خودرو راه اندازی می‌شود. با توجه به تغییر در بازار خودرو‌های خودران و هوشمند ساخت این خودرو‌ها استاندارد‌هایی با کیفیت بالا را می‌طلبد، و اگر برنامه راه اندازی خودروی هوشمند اپل به سال ۲۰۲۸ یا بعد موکول شود تعجب نخواهیم کرد/

ضعف شرکت اپل در ساخت خودرو هوشمند در چیست؟

مینگ چی کو در ادامه گفت: هنوز مشخص نیست که شرکت اپل در بازار خودرو‌های خودران تا چه حد موفق خواهد بود چرا که این غول فناوری در زمینه هوش مصنوعی از دیگر شرکت‌ها عقب است. این تحلیلگر خاطر نشان کرد: که شرکت اپل در بورس سهام روند بسیار صعودی دارد و در گذشته نشان داده است که علی رغم مزیت‌های فناوری در زمینه‌های دیگر خیلی خوب عمل نکرده است، وی در ادامه افزود: این بازار انتظارات زیادی از خودرو‌های هوشمند دارد. با این وجود ما به سرمایه گذاران یادآوری می‌کنیم که اگرچه اپل از مزایای رقابتی مختلفی برخوردار است، اما همیشه در تجارت جدید موفق نیست.”

به عنوان مثال، اپل موفق به ورود به بازار بلندگو‌های هوشمند نشد. تقاضا برای HomePod و HomePod mini کمتر از حد انتظار بود و توسعه مدل‌های بلندگوی هوشمند به طور موقت متوقف شده و رقابت در بازار خودرو‌های خودران بیشتر از بلندگو‌های هوشمند است، بنابراین ما فکر می‌کنیم نباید به موفقیت اپل در تجارت این خودرو‌ها فکر کرد. اگر خودرو‌های خودران اپل بخواهند در آینده موفق شوند، عامل اصلی موفقیت هوش مصنوعی است، نه سخت افزار. یکی از بزرگترین نگرانی‌های ما درباره خودرو‌های هوشمند اپل این است که هنگام راه اندازی این خودرو‌ها برند‌های فعلی موفق در این زمینه حداقل پنج سال داده در این‌باره جمع آوری کرده‌اند و در زمینه هوش مصنوعی حرف برای گفتن دارند.

ایلان ماسک موسس شرکت تسلا حتی درباره باتری‌های این خودرو‌ها نظر داد و گفت: باتری‌های مونوسل خودرو‌های اپل از نظر الکتروشیمیایی مشکل دارند. مینگ چی کو ادامه داد: بورس نسبت به اینکه شرکت اپل به زودی تولید این وسیله نقلیه را آغاز کند، بسیار خوش بین است. در نتیجه، به مشتریان خود هشدار داد که در حال حاضر از خرید سهام تأمین کنندگان خودروی اپل دوری کنند. یادداشت کو به این نکته نیز اشاره دارد که اپل هنوز مشخصات نهایی را بررسی نکرده است. در نتیجه، در ادامه یادداشت خود گفت: تولید این ماشین ممکن است تا سال ۲۰۲۸ آغاز نشود و معتقد است که این شرکت فرصتی برای فروش خودرو‌های خودران دارد.”

 

منبع : باشگاه خبنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل