ارور موبایل

پروژه امنیت سایبری گوگل درگیر با مشکل

پروژه امنیت سایبری Chronicle در ابتدا با نام پروژه X شناخته می‌شد. این پروژه دارای در حال حاضر متعلق به شرکت ماتدر گوگل یعنی شرکت آلفابت است. این شرکت برای توسعه هرچه بیشتر و تسریع در اهداف سیستم امنیتی Chronicle استارتاپ جداگانه‌ای را تاسیس و راه‌اندازی کرده است.

توقف موقت پروژه امنیت سایبری گوگل

اما اخیرا در روند عادی توسعه این پروژه مشکلاتی ایجاد شده است. یکی از مدیران ارشد گوگل در مورد مشکلات به وجود آمده گفت: “به دلیل گستردگی پروژه Chronicle و پیچیدگی‌های موجود در آن ما مجبور هستیم بخش‌هایی از پروتکل‌های گوگل را با سیستم جدید منطبق سازیم. در فرآیند این هماهنگ‌سازی گاهی برخی از الگوریتم‌ها به طور صحیح ارسال نشده و موجود عملکرد ناصحیح کل سیستم می‌شوند.”

برخی از کارکنان گوگل پروژه امنیتی Chronicle را خیانتی بزرگ به همه کاربران و کارمندان گوگل توصیف کردند. این افراد معتقدند ادامه این پروژه باعث کم شدن حقوق و دستمزدهای کارمندان این شرکت می‌شود. در پی این اعتراضات کارشناسان و بسیاری از کاربران فضای مجازی از گوگل خواستند در مورد پروژه Chronicle به شفافیت‌سازی بپردازد و ابهامات موجود برای همه را برطرف سازد.

 

 

مایل ویاکل مدیر بخش امنیتی گوگل گفت: “پروژه Chronicle یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اقدامات گوگل در چند سال اخیر است. در واقع سیستم جدید، دیوار آتشین مستحکمی را در برابر نفوذ هکرها و کاربران غیرمجاز ایجاد می‌کند و ایمنی کل فضای مجازی را افزایش می‌دهد.” هرچند گوگل هیچ‌گونه جزئیاتی را از پروژه Chronicle منتشر نکرده ولی از کاربران خواسته است با صبوری در اختیار خبرهای خوش در آینده باشند.

 

منبع : yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل