ارور موبایل

چگونه WhatsApp را با اثر انگشت در Android قفل کنیم؟

این روزها افراد زیادی برای تلفن‌های خود رمز عبور، قفل اثر انگشت، تشخیص چهره یا یک PIN کد ساده استفاده می‌کنند تا از گوشی خو محافظت کنند. این راه‌ها مانند کلید گوشی شما است که از نظر امنیت عالی است، اما اگر شخصی بتواند به نوعی آن را دور بزنید، قادر خواهدبود که به همه برنامه‌ها نفوذ کند. به همین دلیل عده‌ای برای برخی از برنامه‌های موبایل خود نیز رمز می‌گذارند که به عنوان یک لایه محافظتی اضافی عمل می‌کنند. به طور مثال برنامه‌های بانکی که هر زمان که می‌خواهید آن‌ها را اجرا کنید، باید به سیستم وارد شوید.

حال اگر به دنبال یک لایه امنیتی مشابه برای پیام‌های WhatsApp هستید، خیلی خوش‌شانس هستید که این خبر را می‌خوانید؛ زیرا WhatsApp ویژگی قفل اثر انگشت را به برنامه خود اضافه کرده‌است. این بدان معنی است که حتی اگر کسی قادر به باز کردن قفل تلفن شما باشد، تا زمانی که به اثر انگشت شما دسترسی نداشته باشد، پیام های WhatsApp شما همچنان ایمن است. در اینجا آنچه را که باید برای فعال کردن قفل اثر انگشت در سیستم عامل Android انجام دهید، آورده شده است. نحوه فعال کردن قفل اثر انگشت برای WhatsApp به نحوه‌ زیر است:/

  • برنامه را باز کنید.
  • روی گزینه‌های بیشتر کلیک کنید.
  • به «تنظیمات»، «حساب» و «حریم خصوصی» بروید.
  • «قفل اثر انگشت» و سپس «قفل اثر انگشت» را کلیک کنید.
  • انگشت خود را روی حسگر اثر انگشت گوشی خود قرار دهید تا اثر انگشت شما تایید شود.
  • اکنون باید آماده باشید تا برنامه اثر انگشت را قفل کنید.!

 

اکنون که قفل اثر انگشت را تنظیم کرده‌اید، هنگام راه‌اندازی برنامه WhatsApp، باید از اثر انگشت خود برای احراز هویت استفاده کنید. این اتفاق ممکن است در ابتدا کمی ناخوشایند باشد، اما برای حفظ حریم خصوصی و امنیت گوشی شما خوب است. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا تعداد notification را کاهش دهید؛ به ویژه اگر از برنامه به طور مکرر استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید نمایش محتوا در بخش notification را خاموش کنید.

گفتنی است که شرکت Facebook، مالک برنامه WhatsApp، برنامه را به روز کرده است تا گزینه همیشه برای بی‌صدا کردن پیام‌های یک گروه جایگزین گزینه یک ساله شود. این قابلیت برای مواردی است که برخی از اعضای خانواده یا دوستان شما را در گروهی از برنامه WhatsApp اضافه کنند و شما متوجه شوید که محتوای منتشر شده در آن گروه کمکی به شما نمی‌کند و تعداد زیاد پیام شما را از برخی کارهایتان دور می‌کند، اما نمی‌خواهید از گروه خارج شوید.”

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل