ارور موبایل

کاربران محصولات وان‌ پلاس مراقب اطلاعات خود باشند

وان پلاس یکی از شرکت‌های موفق چینی، در حوزه تلفن‌های هوشمند و محصولات دیجیتال بوده که در سال‌های اخیر به موفقیت بسیار خوبی در این حوزه دست پیدا کرده است. اما به تازگی خبری از سوی یکی از منابع امنیتی سیستم عامل اندروید در فضای مجازی منتشر شده که اعلام می‌کند شرکت وان پلاس برای برخی از تحقیقات خود ایمیلی را به بعضی از کاربرانش ارسال می‌کند؛ اما ظاهرا بستری که برای ارسال ایمیل‌ها از آن استفاده شده امنیت لازم را نداشته است و هکرها می‌توانند به سادگی به آدرس ایمیل‌ کلیه کاربران این شرکت دسترسی پیدا کنند.”!

علت ارسال ایمیل از سوی وان پلاس برای برخی از کاربران این شرکت

احتمال می‌رود وان پلاس این ایمیل را برای افرادی ارسال کرده باشد که در وب سایت مربوط به نسخه بتای رابط کاربری جدید این شرکت ثبت نام کرده‌اند. در چند ماه اخیر، اخبار زیادی درباره فاش شدن اطلاعات کاربران در فضای مجازی منتشر می‌شود که علت اصلی آن ناامن بودن وب سایت‌ها و بسترهای استفاده شده توسط شرکت‌های بزرگ است. گفتنی است؛ بیشتر کاربرانی که برای دریافت این نسخه بتا ثبت نام کرده‌اند از گوشی One Plus Nord استفاده می‌کردند.

از دیگر شرکت‌های بزرگی که سابقه بدی در زمینه انتشار اطلاعات کاربرانش دارد، فیسبوک است که بارها اطلاعات بسیار شخصی کاربران این شرکت نظیر شماره تلفن آن‌ها توسط هکرها فاش شد. با این حال تمامی شرکت‌های بزرگ در صدد برطرف کردن ایردات موجود در بخش امنیتی وب سایت خود هستند و قصد دارند تا جای ممکن از افشا شدن اطلاعات کاربرانشان جلوگیری کنند. علاوه بر این، در آینده‌ای نزدیک نیز باید شاهد گزارشی از سوی شرکت وان پلاس مبنی بر اقداماتی که برای بالا بردن امنیت وب سایت و دستگاه‌های این شرکت انجام می‌شود، باشیم.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل