ارور موبایل

7 راه سریع برای پاک کردن فضا دستگاه اندروید

در این پست از ارور موبایل آموزش خواهیم داد چگونه فایل های اضافه را در گوشی خود پاک کنید تا فضای ذخیره سازی گوشی شما آزاد گردد.

 

پوشه Downloads را پاک کنید، نقشه های آفلاین را حذف کنید، ( شاید فراموش کرده باشید که فایل های دانلودی خود را از پوشه دانلود حذف کنید )

 

1. تمام داده های برنامه ذخیره شده را پاک کنید

 

اگر به صفحه تنظیمات ذخیره سازی برنامه رفته و بر روی یک برنامه شخصی ضربه بزنید، متوجه خواهید شد که هر برنامه دارای اطلاعات ذخیره شده «ذخیره شده» است.

 

 

اگر از هر برنامه ای که اطلاعات ذخیره شده را جستجو می کند، یک راه آسان برای پاک کردن تمام داده های برنامه ذخیره شده در یک app است. روی تنظیمات> ذخیره سازی> اطلاعات ذخیره شده ضربه بزنید، سپس روی تایید در پنجره تأیید ضربه بزنید.

 

 

2. پوشه ی دانلود را پاک کنید

 

درست مثل کامپیوتر یا Mac، دستگاه Android شما دارای پوشه Downloads (یا Files on Pixel و برخی از تلفنهای Oreo) است. این یک مخفیگاه مورد علاقه برای فایل های غیر ضروری متفرقه است که از وب یا برنامه های مختلف خود دانلود شده است.

 

 

کشوی برنامه را باز کنید و برای دیدن آنچه که در داخل پنهان شده است، روی دانلودها یا فایل ها ضربه بزنید. نماد منوی سه خط در گوشه بالای صفحه را لمس کنید و لیستی از بارگیری ها را براساس اندازه مرتب کنید، سپس نگاهی به چشمانداز فضای ذخیره سازی بیشتر بکشید. اگر چیزی را که لازم ندارید را مشاهده می کنید، فایل را برای انتخاب آن ضربه بزنید و نگه دارید، سپس حذف کنید.

 

 

3. عکس هایی را که قبلا تهیه کرده اید را تخلیه کنید

 

یکی از بهترین ویژگی های برنامه عکس های گوگل این است که توانایی شما برای پشتیبان گیری از کل کتابخانه عکس خود را به حساب آنلاین خود را در Google. هنگامی که تصاویر لحظهای شما با ایمن پشتیبان گیری می شوند، عکس ها می توانند هر تصاویر ذخیره شده محلی را ذخیره کنند تا فضای بیشتری را آزاد کنند

 

 

برنامه Photos را باز کنید، دکمه منوی سه خط را در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید، سپس روی «آزاد کردن ذخیره سازی دستگاه» ضربه بزنید. برنامه عکس به شما اجازه می دهد تا بفهمید که تعداد عکس هایی که می توانید از ذخیره سازی محلی حذف کنید.

 

4. مدیریت موسیقی دانلود شده و پادکست ها

 

برنامه موسیقی گوگل به شما امکان می دهد دو گزینه ای را برای ذخیره سازی آهنگ ها در دستگاه خود داشته باشید: شما می توانید به صورت دستی انتخاب کنید که آهنگ ها و آلبوم های Google Play خریداری شده یا آپلود شده دریافت می شود یا می توانید این برنامه را برای آنها بفرستید. در هر صورت، /دوستداران موسیقی ممکن است با مقدار قابل ملاحظه ای از ذخیره سازی دستگاه خود که توسط هنرمندان مورد علاقه خود ساخته شده اند، به پایان برسد.

 

 

همانند پادکست ها، با تنظیمات پیش فرض Play Music به منظور دانلود خودکار سه قسمت جدید از هر اشتراک، به صورت خودکار دانلود می شود. اگر شما بیش از چند پادکست مشترک شوید، آن قسمت ها و فضای مورد نیاز برای ذخیره آنها بر روی گوشی شما می توانند به سرعت سریع شوند.


برای بررسی دقیقا چند مگابایت یا حتی گیگابایت ذخیره سازی Play Music برای آهنگ ها و پادکست ها رزرو شده است، دکمه منوی سه خط در گوشه سمت چپ بالای صفحه را لمس کنید، سپس روی «تنظیمات> مدیریت دانلود» ضربه بزنید. برای پاک کردن دانلود آهنگ یا پادکست از ذخیره سازی محلی، روی دکمه نارنجی دانلود شده به سمت راست
از نام آن ضربه بزنید. شما می توانید همین کار را با Spotify، YouTube Music یا Apple Music انجام دهید، بسته به برنامه جریان خود را انتخاب کنید. این فرایند کمی متفاوت است، اما هر برنامه اجازه می دهد تا هر چیزی که دانلود کرده اید را پیدا کنید و حذف کنید.

 

5. مناطق آفلاین را در Google Maps پاک کنید.

 

دانلود نقشه در آخرین نسخه برنامه های Google Maps یک راه عالی برای حرکت در زمانی است که  دستگاه شما آفلاین است، به ویژه اکنون که هر دو جهت جستجو و مسیریابی پشتیبانی می شوند.

 

 

اما این “مناطق” آفلاین قابل جستجو با هزینه ای به وجود می آیند: فضای ذخیره سازی و بالقوه آن. در واقع، یک نقشه آفلاین تنها می تواند بیش از یک گیگابایت حافظه ذخیره کند، بسته به اندازه منطقه./

شما می توانید با کلیک کردن دکمه منو سه خط در گوشه سمت چپ بالای رابط اصلی Google Maps، و سپس با استفاده از آفلاین، نقشه های آفلاین خود را از حالت فضای مجازی بررسی کنید. ذخیره سازی مورد استفاده توسط هر نقشه آفلاین در زیر نام آن نمایش داده می شود. برای برچیدن فضای ذخیره سازی روی نقشه روی ضربه بزنید و حذف ضربه بزنید./

 

6. برنامه های کمترین استفاده را بارگیری کنید

 

 

البته، راه حل، این است که برخی از این برنامه ها را به صورت ایده آل حذف کنید،. آنهایی که از کمترین استفاده می کنید. همچنین چندین برنامه کاربردی وجود دارد که می توانند برنامه کاربردی شما را ردیابی کنند و به شما بگویند کدام برنامه ها از حداقل استفاده می کنید، از جمله: برنامه کاربرد، برنامه ردیاب و QualityTime. اما بهترین قاضی از برنامه هایی که نمی خواهید،. شما هستید. شما می توانید کشوی برنامه خود را فهرست کنید تا برنامه هایی را که دیگر لازم نیست پیدا کنید یا از کتابخانه خود در فروشگاه Play دیدن کنید./


برای پیدا کردن لیستی از همه چیز در تلفن خود، برنامه فروشگاه Play را باز کنید، دکمه منوی سه خط را در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، روی برنامه های من و بازی ضربه بزنید، سپس روی برگه نصب شده ضربه بزنید. بعد، روی دکمه مرتب سازی بر روی گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، سپس یک گزینه را انتخاب کنید، مانند اندازه یا بهتر-هنوز-آخرین مورد استفاده شده.  اگر برنامه های خود را با توجه به آخرین استفاده شده مرتب کنید، به پایین ترین لیست بروید تا ببینید کدام برنامه ها از کمترین استفاده می کنند. برنامه ای که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد را حذف کنید.

 

7. از ابزار ذخیره سازی Oreo استفاده کنید

 

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا گوشی ای را که به Oreo به روز شده است، گوگل در برخی از ابزارهای عالی برای ردیابی و مدیریت محدودیت های ذخیره سازی خود ساخته است. سر به برنامه تنظیمات بروید و روی زبانه Storage کلیک کنید. در داخل شما یک پیشگویی دستی از همه چیز است که در فضای خود را بر روی تلفن خود را، همانند در ناگ پیدا کنید. اما در Oreo، شما کنترل بیشتری بر فایل های خود دارید. روی یکی از بخش ها ضربه بزنید و یک لیست از برنامه های مربوطه را ببینید و مقدار فضای مورد استفاده آنها را ببینید. دوباره ضربه بزنید، و با انتخاب “دکمه ذخیره سازی رایگان” میتوانید هر چیزی را در داخل پاک کنید.

 

 

شما همچنین یک دکمه “Free up space” جدید را در بالای مدیریت ذخیره سازی Oreo پیدا خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید و یک لیست از بارگیریهای خود و برنامه های کم مصرف را مشاهده خواهید کرد و همچنین گزینه ای برای پاک کردن عکس ها و  ویدیوهایی که قبلا به ابر آپلود شده اند را پاک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل