ارور موبایل

بررسی سلامت باتری آیفون

در iOS شامل چندین ابزار مفید برای نمایش چقدر عمر باطری شما در آی فون است، و همچنین برنامه هایی که اکثر باتری خود را مصرف می کنند. با این حال، هیچ کدام از این ابزارها چیزی در مورد سلامت دراز مدت باتری شما را به شما نشان نمیدهند،

باتری در مقایسه با عمر باتری

عمر باتری تعیین طول عمر باتری خود را در یک بار شارژ می کند، اما سلامت باتری شما تعیین می کند که با گذشت زمان، عمر باتری شما کاهش می یابد.

تند تند شارژ نمودن باطری باعث خرابی باتری و کاهش عمر باتری می شود لذا توصیه می شود حداقل 10% از باطری باقی مانده گوشی را به شارژر متصل کنید و تا شارژ 90% تحمل کنید تا باطری شما خراب نشود.

خوشبختانه، دو معیار بسیار عالی وجود دارد که می توانید آن را بررسی کنید تا یک تصویر کلی از سلامت باتری خود داشته باشید. اولین ظرفیت باقیمانده باقی مانده است (مجموع شارژ باتری شما می تواند نگه داشته شود). دوم تعداد کل چرخه شارژ باتری است.
یک باتری سالم تنها چند درصد از ظرفیت اصلی خود را از بین می برد. علاوه بر این، باتری های لیتیوم یون (که تقریبا در هر اسمارت فون یافت می شوند) با هر بار شارژ کمی کاهش می یابد. اپل می گوید که باتری های آیفون خود را طراحی می کنند تا باتری 500 درصد ظرفیت خود را پس از 500 بار حفظ کند.
داده های سلامتی باتری در تنظیمات iOS در دسترس نیست، بنابراین شما باید اقدامات اضافی را برای دریافت این اطلاعات انجام دهید و راه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد.

برای iOS 11.3 و بالاتر کاربران، در تنظیمات نگاه کنید

برای کاربران قدیمی تر آیفون که قادر به به روز رسانی دستگاه های خود به حداقل iOS 11.3 نیستند، به بخش های زیر بروید، اما اگر در حال حاضر iOS 11.3 را اجرا می کنید و یک آیفون 6 یا جدیدتر دارید، می توانید باتری را جستجو کنید.

برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس به Battery> Battery Health بروید. از آنجا، یک درصد در کنار “حداکثر ظرفیت” را مشاهده خواهید کرد، که به شما یک ایده خوب را می دهد که آیا باتری آی فون خود در سلامت خوب است یا خیر، درصد آن بیشتر است، بهتر است.
اگر شما می خواهید وضعیت سلامت باتری خود را از آی فون خود مطلع کنید، باید آن را به یک فروشگاه اپل ببرید و اجازه دهید آنها یک تست تشخیصی را اجرا کنند. با این حال، این نوع چیز را می توان از راه دور نیز انجام داد. بنابراین، شاید بهترین راه برای دریافت این نوع اطلاعات باشد.
چند راه وجود دارد که بتوانید از اپل پشتیبانی بگیرید. شما می توانید از وبسایت پشتیبانی خود بازدید کنید و با استفاده از تویتر پیام خود را به دستشان برسانید. تویتر اپل
معمولا پس از بررسی سریال گوشی را از شما درخواست می کنند تا بررسی کنند.
تنها نکته این است که اپل به اندازه سلامت باتری به اندازه کافی نمیتواند ارائه کند، فقط میگوید که «به نظر میرسد در سلامتی کامل است».

اگر می خواهید یک نظر دوم، در اینجا برخی از روش های دیگر برای بررسی سلامت باتری آی فون خود را. به خاطر داشته باشید که داشتن اپل این کار احتمالا بهترین راه است، حتی اگر آنها با نتایج مبهم باشند.

بررسی سلامت از کامپیوتر شما با CoconutBattery یا iBackupBot

برای کاربران مک، یک ابزار رایگان به نام CoconutBattery وجود دارد که نه تنها اطلاعاتی درباره باتری MacBook خود، بلکه آی فون شما (یا iPad) را نیز ارائه می دهد. فقط آی فون خود را به مک خود وصل کنید، CoconutBattery را باز کنید، و سپس روی “دستگاه iOS” در بالای صفحه کلیک کنید.
از آنجا که وضعیت شارژ فعلی و همچنین “ظرفیت طراحی” را مشاهده خواهید کرد که وضعیت کلی سلامت باتری آیفون شما را به شما می گوید
برای کاربران ویندوز iBackupBot وجود دارد. این هزینه 35 دلار است، اما یک نسخه رایگان 7 روزه وجود دارد که باید زمان زیادی را برای نگاه کردن سریع به سلامت باتری آی فون خود داشته باشید.

باز هم، شما آی فون خود را به کامپیوتر خود، برنامه را باز کنید، و اجازه دهید آن را برای لحظه ای نشستن به عنوان یک نمایه از دستگاه خود را ایجاد کنید. به سمت چپ برای منو “دستگاه” نگاه کنید و دستگاه خود را انتخاب کنید، همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

در پانل اطلاعاتی درباره دستگاه شما، روی پیوند «More Information» کلیک کنید.
در بالای صفحه، اطلاعات مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد. در اینجا شما می توانید “CycleCount” را ببینید تا ببیند چقدر شارژ باتری دستگاه از بین رفته است. شما همچنین می توانید ظرفیت اولیه (توسط DesignCapacity تعیین شده) و حداکثر بار که باتری در حال حاضر نگه داشته شده (مشخص شده توسط “FullChargeCapacity”) را ببینید. بنابراین در این مورد، باتری حدود 50 میلی آمپر ساعت (یا حدود 3 درصد) تخریب شده است.
اگر شما ناراحت شده اید که باتری شما در چنین سلامتی بسیار خوبی نیست یا در دندان چرخه شارژ کمی طول می کشد، اپل باتری های آیفون را برای هزینه ای جایگزین می کند، اگر آماده نیستید که به یک آیفون جدید ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل