چگونه دکمه مخفی در گوشی‌های آیفون را فعال کنیم؟

چگونه دکمه مخفی در گوشی‌های آیفون را فعال کنیم؟

فهرست مطالب

به گفته این روزنامه انگلیسی، گوشی‌های اپل دارای دکمه مخفی هستند که با آن می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های موجود در آخرین نسخه‌های آیفون مانند فعال کردن سرویس Siri و عکس گرفتن از صفحه نمایش و بسیاری از کاربرد‌های دیگر را را فعال کنید.

به نوشته این روزنامه، لوگوی اپل در پشت گوشی‌های آیفون تنها به بازاریابی و برندسازی محدود نمی‌شود، بلکه به عنوان یک دکمه مخفی می‌شود از آن استفاده کرد و با فعال کردن آن می‌توان از بسیاری از قابلیت‌ها بهره برد.

این ویژگی که به عنوان «Back Tap» یا ضربه به پشت شناخته می‌شود، می‌تواند با دو یا سه بار کلیک کردن روی لوگوی «اپل» در پشت گوشی عملکرد‌های متفاوتی داشته باشد. پس از آن کاربر باید انتخاب کند که این دکمه مخفی چه کاری انجام دهد. ویژگی‌ها و کارکرد‌هایی که می‌توان برای این دکمه انتخاب کرد بسیار گسترده هستند.

برای فعال کردن دکمه و انتخاب عملکردها، باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس گزینه Accessibility را انتخاب کنید. پس از ورود به این بخش روی گزینه Touch ضربه بزنید. به پایین این بخش بروید تا نهایتا دکمه Back Tap را پیدا کنید. در اینجا می‌توانید در بخش‌های سه ضربه و دو ضربه کارکرد‌هایی را برای دکمه مخفی گوشی خود در نظر بگیرید.

این ویژگی در آیفون ۸ به بعد کار می‌کند و در آپدیت iOS ۱۴ به کاربران عرضه شده است. گفتنی است در صورت وجود تلفن همراه در قاب محافظ یا کیف، نمی‌توان از این قابلیت استفاده کرد

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل