فهرست کدهای مخفی Realme

فهرست کدهای مخفی Realme

فهرست مطالب

با یک آموزش دیگر در ارور موبایل در خدمت شما هستیم. اکثر کاربران گوشی های هوشمند زندگی خود را با تنظیمات پیش فرض دستگاه های خود می گذرانند. آنها علاقه کافی برای کاوش عمیق در تنظیمات دستگاه خود ندارند. به عنوان مثال، اکثر کاربران اندروید به سختی در مورد گزینه های Developer اطلاعی دارند. اگر از علاقه مندان به گوشی های هوشمند هستید و می خواهید بیشتر در مورد گوشی هوشمند خود کاوش کنید، باید کدهای MMI و USSD را در دستگاه اندرویدی خود امتحان کنید. با این حال، در این پست، ما توجه خود را بر روی لیست کدهای مخفی Realme متمرکز می کنیم که با استفاده از آنها می توانید به حالت مهندسی دسترسی داشته باشید و قطعات سخت افزاری، صفحه لمسی، بلوتوث، وای فای، صدا، لرزش و حسگرها را آزمایش کنید و چندین مشکل را تشخیص دهید.

من حدود 70 کد MMI را روی Realme X2 خود آزمایش کردم اما تعداد کمی از آنها کار کردند. کد مخفی Realme برای ورود به حالت مهندسی (*#*#4636#*#*) نیز کار نمی کند. اکثر کدهای شماره گیر که تا سال 2021 کار می کردند از کار افتاده اند زیرا سازندگانی مانند OnePlus، Oppo و Realme اخیراً آنها را به دلیل نگرانی های امنیتی مسدود کرده اند.

لیست کدهای مخفی Realme در حال کار

ما لیستی از کدهای مخفی کار برای تلفن های هوشمند Realme را با اسکرین شات در زیر ذکر کرده ایم. با این حال، پیشنهاد می‌کنم قبل از ادامه، فهرست 80 کد مخفی اندروید ما را بررسی کنید.

1. شماره IMEI را بررسی کنید

 

شماره IMEI را بررسی کنید

 

هر زمان که لیستی از کدهای مخفی را برای تلفن های هوشمند تهیه می کنیم، مرسوم است که با رایج ترین کدهای شناخته شده و جهانی که یک راز آشکار است شروع کنیم. مهم نیست از کدام تلفن یا تبلت استفاده می‌کنید، می‌توانید شماره IMEI (شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل) آن را با تایپ *#06# در شماره‌گیر تلفن خود بررسی کنید.

شاید بپسندید : حذف قفل موبایل

2. نمایش اطلاعات IMEI با بارکد

 

نمایش اطلاعات IMEI با بارکد

 

کد مخفی دیگری وجود دارد که در دستگاه‌های OnePlus، Oppo و Realme کار می‌کند تا شماره IMEI تلفن‌ها را با بارکد آنها نمایش دهد. *#66# را در شماره گیر تلفن خود امتحان کنید.

3. نسخه سیستم عامل گوشی Realme را نمایش دهید

 

نسخه سیستم عامل گوشی Realme را نمایش دهید

 

دستگاه های Realme یک نسخه سفارشی از اندروید به نام Color OS را اجرا می کنند. اگر می خواهید نسخه Color OS نصب شده روی آن را بررسی کنید، می توانید از یک کد مخفی برای آن استفاده کنید. شماره گیر گوشی خود را باز کنید و *1234# را تایپ کنید.

4. سطح SAR تلفن Realme خود را بررسی کنید

 

سطح SAR تلفن Realme خود را بررسی کنید

برای بررسی حداکثر سطح SAR دستگاه Realme خود، *#07# را در کد سطح dialer.realme sar تایپ کنید.

نرخ جذب ویژه (SAR) برای اندازه گیری سرعت جذب فرکانس رادیویی در واحد جرم توسط بدن انسان استفاده می شود. سطح تایید شده دولت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. محدودیت SAR برای دستگاه های تلفن همراه 1.6 وات بر کیلوگرم است. آزمایش‌های SAR در مقابل هد انجام می‌شود که دستگاه در بالاترین سطح توان تایید شده خود در تمام باندهای فرکانس آزمایش شده ارسال می‌کند.

5. نسخه نرم افزاری یک دستگاه Realme را نمایش دهید

 

نسخه نرم افزاری یک دستگاه Realme را نمایش دهید

 

به طور معمول، می توانید مشخصات فنی سخت افزار و نرم افزار گوشی خود را با رفتن به تنظیمات > درباره تلفن در هر دستگاه اندرویدی دریافت کنید. با این حال، اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در مورد نسخه اندروید، کرنل، OTA، باند پایه و غیره به دست آورید، می توانید *#6776# را در گوشی Realme خود امتحان کنید.

6. کد حالت مهندسی Realme برای نمایش شماره PCB

 

کد حالت مهندسی Realme برای نمایش شماره PCB

 

کد (*#*#4636#*#*) برای دسترسی به حالت مهندسی در دستگاه‌های Realme دیگر کار نمی‌کند. یادم می آید چند سال پیش از *#888# برای وارد شدن به حالت مهندسی استفاده کردم. به نظر می رسد Realme عملکرد خود را محدود کرده است. تایپ *#888# در شماره‌گیر همچنان به EngineerMode می‌رود، اما اکنون فقط شماره PCB را با یک کد QR مانند شکل زیر نمایش می‌دهد.

 

7. مشکلات دستگاه را از طریق بازخورد به Realme گزارش دهید

 

مشکلات دستگاه را از طریق بازخورد به Realme گزارش دهید

 

گوشی های هوشمند Realme با یک برنامه از پیش نصب شده به نام Feedback عرضه می شوند. این برنامه فقط با استفاده از یک کد مخفی قابل دسترسی است. بازخورد به شما امکان می دهد گزارش ها را ضبط کنید، اشکالات را گزارش دهید و بازخورد خود را با OEM به اشتراک بگذارید. با استفاده از این قابلیت می توانید مشکلات مربوط به تماس های تلفنی، صدا، بلوتوث، GPS، شبکه تلفن همراه، وای فای، تاخیر، پایداری، گرمای بیش از حد، مصرف برق، شارژ، دوربین، سنسور، لمسی، صفحه کلید و غیره را گزارش کنید. اپلیکیشن Feedback از ضبط صفحه نیز پشتیبانی می کند تا بتوانید مشکل را در عمل نشان دهید.

لطفاً توجه داشته باشید که نمی‌توانید از طریق کشو برنامه یا تنظیمات دستگاه به بازخورد دسترسی پیدا کنید. فقط کافیست *#800# را در شماره گیر تایپ کنید، با شرایط موافقت کنید و وارد صفحه بازخورد در تلفن Realme خود خواهید شد.

8. نمایش اطلاعات تقویم

 

نمایش اطلاعات تقویم

 

می توانید از *#*#225#*#* به عنوان یک کد مخفی در دستگاه Relme خود برای دریافت اطلاعات در مورد برنامه تقویم استفاده کنید. این تعداد کل تعطیلات در کشور شما و رویدادهای علامت گذاری شده در حساب Google شما را نشان می دهد.

 

9. صفحه FCM Android Diagnostics را نمایش دهید

 

صفحه FCM Android Diagnostics را نمایش دهید

 

FCM یا Firebase Cloud Messaging یک فناوری پیام رسانی چند پلتفرمی مبتنی بر ابر است. در تمام دستگاه های اندرویدی استفاده می شود. با استفاده از *#*#426#*#* در تلفن Relme خود، می توانید به صفحه عیب یابی FCM دسترسی داشته باشید. حاوی اطلاعات کلیدی برای عیب یابی مشکلات مربوط به تحویل پیام است. پس از ورود به رابط FCM، می توانید روی دکمه رویدادها ضربه بزنید تا گزارش رویداد را بررسی کنید.

10. حافظه داخلی گوشی خود را پاک کنید

همه ما می دانیم که می توانیم در هر دستگاه اندرویدی از تنظیمات > پشتیبان گیری و بازنشانی، بازنشانی کارخانه ای انجام دهیم. با این حال، یک کد شماره گیری مخفی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید حافظه داخلی گوشی Realme خود را بدون رفتن به تنظیمات پاک کنید. فقط شماره گیر گوشی خود را باز کنید و *#*#2947322243#*#* را تایپ کنید. لطفاً به شما هشدار داده شود که از این کد با احتیاط استفاده کنید زیرا ممکن است بدون هشدار داده های شما را پاک کند.
کدهای مخفی متفرقه برای دستگاه های Realme

در زیر مجموعه ای از کدهای مخفی بیشتر برای دستگاه های Realme وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. بسته به مدل گوشی و نسخه نرم افزار شما، ممکن است برخی از آنها کار نکنند.

*#*#7594#*#* ➡ با استفاده از این کد مخفی Realme، می‌توانید رفتار دکمه روشن/خاموش را با خاموش کردن مستقیم دستگاه خود بدون فعال کردن منوی پاور تغییر دهید.
*#*#64663#*#* ➡ تست QC را در دستگاه های Realme انجام دهید
*#*#759#*#* ➡ به Rlz Debug Ul دسترسی پیدا کنید
*#*#8350#*#* ➡ حالت ثبت شماره گیری صوتی را غیرفعال کنید
*#*#8351#*#* ➡ حالت ثبت شماره گیری صوتی را فعال کنید
*#*#7780#*#* ➡ دستگاه Realme خود را بازنشانی کنید و تمام داده های تلفن مانند تصاویر، فیلم ها، اسناد، برنامه ها، تنظیمات و غیره را پاک کنید.

 • *#*#1111#*#* ➡ نمایش نسخه نرم افزار FTA
 • *#*#2222#*#* ➡ نمایش نسخه سخت افزار FTA
 • *#*#0*#*#* ➡ تست نمایشگر LCD دستگاه
 • *#*#0289#*#* ➡ تست صوتی دستگاه
 • *#*#7262626#*#* ➡ تست میدانی شبکه را انجام دهید
 • *#*#0842#*#* ➡ تست لرزش و نور پس زمینه
 • *#*#0588#*#* ➡ تست سنسور مجاورت
 • *#*#0283#*#* ➡ تست Loopback Packet
 • *#*#34971539#*#* ➡ اطلاعات دقیق در مورد نسخه نرم افزار دوربین دریافت کنید
 • *2767*3855# ➡ گوشی خود را کاملا پاک کنید و سیستم عامل را مجددا نصب کنید
 • *#*#273283*255*663282#*#* ➡ یک نسخه پشتیبان فوری از فایل های رسانه ای ذخیره شده در تلفن Realme خود ایجاد کنید
تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تخفیف ویژه برنامه های حرفه ای

ساعت
دقیقه
ثانیه
تعمیرات موبایل