ارور موبایل
آموزش روت کردن گوشی هواوی

آموزش روت کردن گوشی های هواوی

گوشی های هواوی یکی از محبوب ترین دستگاه های موجود در بازار امروزی هستند. آنها به دلیل کیفیت و دوام خود شناخته شده اند. با این حال، یکی از نقاط ضعف دستگاه های هوآوی این است که به راحتی روت نمی شوند مانند برخی دیگر از دستگاه های اندرویدی موجود در بازار.

راه‌های زیادی برای روت کردن گوشی‌های هواوی وجود دارد، اما برخی از آنها کمی پیچیده‌تر از بقیه هستند. در این مقاله به شش روش آسان برای روت کردن گوشی های هواوی می پردازیم.

روت کردن اندروید چیست؟

روت کردن دستگاه اندرویدی معمولاً یک فرآیند ساده و ساده است، اما بسته به دستگاه و روش مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، روت کردن دستگاه اندرویدی نیاز به باز کردن قفل بوت لودر دارد که معمولاً با فلش کردن یک تصویر بازیابی سفارشی انجام می شود. پس از باز شدن قفل بوت لودر، دستگاه را می توان با فلش کردن یک اکسپلویت روت یا Magisk روت کرد.

در حالی که روت کردن دستگاه اندروید فواید زیادی دارد، اما با خطراتی نیز همراه است. روت کردن دستگاه گارانتی را باطل می کند و همچنین در صورت انجام نادرست می تواند منجر به آجرکاری شود. علاوه بر این، روت کردن به کاربران امکان نصب برنامه های مخربی را می دهد که می توانند امنیت دستگاه را به خطر بیندازند. بنابراین، فقط زمانی مهم است که یک دستگاه را روت کنید که مطمئن باشید خطرات آن را درک می کنید و مایلید مسئولیت هر گونه عواقب احتمالی را بپذیرید.

مزایا و معایب روت کردن

روت کردن گوشی هواوی به شما امکان دسترسی به طیف وسیع تری از تنظیمات و گزینه های سفارشی سازی را می دهد، اما خطرات خود را نیز دارد. بیایید نگاهی به مزایا و معایب روت کردن گوشی خود بیاندازیم.

مزایای:

 • می توانید گوشی خود را تا حد زیادی سفارشی کنید
 • شما به طیف وسیع تری از برنامه ها و ویژگی ها دسترسی دارید
 • می توانید عملکرد گوشی خود را بهبود بخشید

معایب:

 • روت کردن گارانتی گوشی شما را باطل می کند
 • خطر خراب شدن گوشی شما وجود دارد
 • شما می توانید امنیت گوشی خود را به خطر بیندازید

 

کارهایی که قبل از روت کردن گوشی هواوی باید انجام شود

 • قبل از روت کردن گوشی هواوی، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید تا این فرآیند تا حد امکان روان و موفق باشد.
 • مطمئن شوید که Bootloader را در دستگاه Huawei باز کنید. این مرحله ضروری است؛ بدون آنلاک نمی توانید گوشی خود را روت کنید.
 • باید TWRP Recovery را روی دستگاه Huawei نصب کنید. (توجه:- فایل TWRP ممکن است مطابق با توسعه موجود نباشد)
 • قبل از روت کردن، مطمئن شوید که دستگاه هواوی شما بیش از ۷۵ درصد باتری در دسترس دارد.
 • مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از اندروید خود بگیرید. داشتن یک نسخه پشتیبان به شما کمک می کند در صورت گم شدن فایل های مهم، آنها را بازیابی کنید.
 • این روش فقط برای گوشی هوشمند Huawei Device است. لطفا این روش را روی هیچ گوشی هوشمند دیگری امتحان نکنید. در غیر این صورت، گوشی شما را آجر می کند.

مراحل روت کردن گوشی هواوی در سال 2022

روت دستگاه هواوی توسط Magisk: روش 1

Magisk یک روش روت محبوب برای دستگاه های اندرویدی است. استفاده از آن نسبتاً آسان است و می‌توانید دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه روت کردن گوشی هواوی خود با استفاده از Magisk به صورت آنلاین پیدا کنید.

میزان موفقیت: 99%

فایل Magisk Zip را دانلود کرده و در حافظه داخلی گوشی خود ذخیره کنید.

اکنون با فشار دادن همزمان دکمه افزایش صدا + پاور، دستگاه هواوی را به حالت بازیابی راه اندازی کنید.

صفحه TWRP را خواهید دید.

به Install بروید → فایل Magisk Zip را انتخاب کنید → Swipe to Install.

 

آموزش روت کردن گوشی هواوی

 

صبر کنید تا فرآیند فلش کردن کامل شود.

پس از آن، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید.

 دستگاه Huawei شما با موفقیت روت شد.

 

هنگامی که دستگاه شما بوت می شود، برنامه Magisk را در منوی برنامه ها خواهید دید. این برنامه برای مدیریت مجوزهای ریشه، نصب ماژول ها، به روز رسانی برنامه و غیره بسیار مناسب است.

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.