تبلت هم مشمول طرح رجیستری شد

طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه وارداتی که از اواخر مهر ماه با هدف ساماندهی بازار کلید خورد و اردیبهشت امسال پایان یافت و همه برندهای مطرح تلفن همراه مشمول آن شدند..

در این پیوند «حسین فلاح جوشقانی» معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با بسته شدن پرونده شناسایی تلفن های همراه در بازار، اکنون کار رجیستری تبلت های سیم کارت خوان آغاز شده است.

وی افزود: هر نوع تبلتی که توانایی قرارگرفتن سیم کارت داشته باشد مشمول اجرای طرح رجیستری است و همه فرآیند هایی که برای گوشی های تلفن همراه اجرا شد، برای این تبلت ها هم اعمال می شود./

فلاح جوشقانی ادامه داد: وارد کنندگان عمده و جزئی انواع تبلت سیم کارت خور باید نسبت به ثبت آنها در سامانه طرح رجیستری اقدام کرده و همه مراحلی که برای ثبت گوشی تلفن همراه انجام می دادند، برای ثبت تبلت هم باید اجرا کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان ساخت: خریداران انواع کالاهایی که قابلیت استفاده از سیم کارت را دارند، باید در زمان خرید کدشناسه کالا (IMEI) و کد فعالسازی کالا را در سامانه همتا (۷۷۷۷) ثبت کنند تا کالا در شبکه شناسایی و رجیستر شود.

به گفته وی، طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت که با مشارکت وزارتخانه های ارتباطات وفناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اپراتورهای تلفن همراه و گمرک از سال گذشته به اجرا درآمد، به دنبال مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت گوشی های همراه، تبلت و سایر تجهیزات سیم‌کارت خور قاچاق و تقلبی است.

فلاح جوشقانی اظهار داشت: تبلت های سیم کارت خور اگر در شبکه مخابراتی کشور رجیستر نشوند، پس از مدت زمان تعیین شده قابل شناسایی و استفاده در شبکه نخواهند بود.

 

 

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل