ارور موبایل

حالت Pro Mode در دوربین Galaxy سامسونگ چیست؟

دسترسی به حالت حرفه ای Pro Mode

 


اگر شما علاقه مند به چک کردن حالت Pro برای خودتان هستید (یا فقط به دنبال آن هستید)، دسترسی بسیار آسان است.

از برنامه دوربین بر روی تلفن هوشمند Galaxy خود استفاده کنید. در بالای قسمت منظره یاب، چند ایستگاه از پیش تنظیم را مشاهده خواهید کرد: غذا، پانوراما، فوکوس انتخابی و غیره. فقط بر روی پیش فرض “Pro” اسلاید – این همه آن چیزی است که وجود دارد.

 

 

 

اگر این تنظیمات را در بالای صفحه مشاهده نکنید احتمالا با استفاده از تلفن Galaxy کمی بالاتر است. بدون نگرانی – برای پیدا کردن آن بر روی این گوشی ها، به سمت چپ بالای صفحه در نمای منظره حرکت کنید و سپس روی پیش فرض «Pro» در آنجا کلیک کنید.

 

توجه: ما از Galaxy S9 برای این آموزش استفاده می کنیم، بنابراین ممکن است در مقایسه با گوشی شما ممکن است در یک منطقه کمی متفاوت باشد.

 

چه کاری می توانید با حالت حرفه ای انجام دهید


خیلی شبیه دوربین DSLR می توانید تنظیماتی را که برای شما اهمیت دارد را تغییر دهید. اگر قبلا با تنظیمات موجود در این دوربین آشنا هستید، در حالت Pro در حالت خانگی احساس خواهید کرد.
اما اگر پیش از این دوربین دوربین DSLR نداشته باشید، حالت Pro Mode می تواند به عنوان یک پرایمر بزرگ عمل کند تا شما را برای یک آماده یا برای کمک به شما تصمیم بگیرد که آیا این چیزی است که می خواهید سعی کنید. با استفاده از محتوا فقط برای استفاده از حالت خودکار (یا برخی از تنظیمات دیگر) بر روی گوشی هوشمند شما هیچ مشکلی وجود ندارد. به همین دلیل آنها آنجا هستند!


اما اگر به دنبال گرفتن عکس بیشتر از دوربین گوشی خود باشید، حالت Pro کاملا راهی برای انجام آن است. در اینجا نگاهی به هر دکمه و آنچه انجام می دهیم.

 

 

 

نکته: اکثر موارد زیر دارای پیوندهایی به توصیف عمیق تر از ویژگی های مرتبط با عکاسی هستند. اگر شما علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد هر محیط و آنچه در تصاویر می کنید، این خواندن اضافی با آن کمک خواهد کرد.

ISO: ISO حساسیت نور سنسور تصویر را تنظیم می کند. یک تنظیم پایین تر آن را کمتر به نور حساس می کند، در حالی که یکی از آن ها حساسیت بیشتری نسبت به آن دارد. این کنترل جزئیات تصویر و یا دانه بندی یک تصویر در نهایت – پایین تر ISO شما می توانید در یک وضعیت خاص دور، بهتر است.

    دیافراگم: این اندازه سوراخ لنز را که به نور اجازه می دهد، تغییر می دهد. این کار با دست ISO در دست انجام می شود و برای رسیدن به عمق کم عمق میدان در عکاسی پرتره استفاده می شود.
فیلتر: فیلترهای پیش فرض، مانند Instagram … اما قبل از گرفتن تصویر.
حالت فوکوس: فوکوس اتوماتیک یا فوکوس دستی
تعادل رنگ سفید: به شما اجازه می دهد که نور را در وضعیت خود تنظیم کنید. این در درجه اول با ایستگاه از پیش تنظیم مانند روز روشن، ابری، فلورسنت و مانند آن کنترل می شود.
قرار گرفتن در معرض: به طور خلاصه، این تنظیمات کنترل عکس شما را روشن یا تاریک می کند.

در زیر این ردیف، ردیف دوم وجود دارد:


تنظیمات: دسترسی به تنظیمات دوربین اولیه
حالت مشاهده: تغییر حالت کامل نمایش، که از کل صفحه استفاده می کند و کنترل ها را هموار می کند.


فلش: فلاش را روشن یا خاموش یا به صورت خودکار روشن کنید.


اندازه گیری: مقدار نور در شات را اندازه گیری کنید. سه حالت وجود دارد: نقطه، مرکز، و مرکز وزن.

Area AutoFocus: به دوربین اطمینان می دهد که آیا باید بر کل شات یا فقط مرکز تمرکز کنید.

دوربین انتخاب: فوکوس بین دوربین جلویی و عقب.

بهترین بخش این است: اکثر این تنظیمات دارای یک حالت Auto هستند، بنابراین شما فقط باید آنهایی را که مورد توجهتان قرار دارید، این به این معنی است که شما می توانید تعادل رنگ سفید را در حالت خودکار ترک کنید، که بهترین گزینه را برای روشنایی فعلی خود انتخاب می کند، در حالی که به طور دستی تغییر ISO و Aperture را انجام می دهید.
بنابراین، در حالی که این حالت “Pro” نامیده می شود، هنوز هم یک راه بسیار مبتدی برای دریافت بیشتر از دوربین گوشی Galaxy است. تنظیمات را که نمیخواهید به طور اتوماتیک با آن آشنا شوید ترک کنید و فقط با تنظیماتی که برای شما اهمیت دارد، بازی کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل