حل مشکل آبخوردگی گوشی موبایل

حل مشکل آبخوردگی گوشی موبایل

در این پست از ارور موبایل با نحوه رفع مشکل آبخوردگی گوشی ها در خدمت شما هستیم تا جهت جلوگیری از خراب شدن گوشی اقدام نماییم این پست صرفا آموزشی بودن و هر شخص نباید گوشی خود را باز نموده با دستکاری نماید.

چگوگنه مشکل آبخوردگی گوشی را حل کنیم ؟

اگر گوشی شما دچار آبخوردگی شد آن را اول از همه خشک نمایید و با استفاده از هوای آزاد اجازه دهید خشک شود و از سشوار استفاده نکنید زیرا اینکار باعث می شود رسوب روی برد موبایل در زیر آی سی ها جمع شده و پس از خشک شدن اختلال در عملکرد گوشی موبایل شد.

چقدر احتمال دارد با آبخوردگی گوشی ال سی دی بسوزد ؟

احتمال خیلی کمی وجود دارد با آبخوردگی LCD گوشی بسوزد بیشتر مواقع با خشک کردن گوشی ال سی کار خواهد کرد و اگر آسیبی ببیند لک هایی زیرال سی دی نمایان خواهد شد.

بیشتر خسارت در گوشی های آبخورده کجاست ؟

بیشتر خسارات در مواقع آبخوردگی به آی سی ها بر می گردد چرا که آی سی ها عمکرد مهمی در موبایل دارند و ازاین رو در مواقع آبخوردگی اگر گوشی را روشن کنیم احتمال خسارت به آی سی های حساس مانند هارد وجود خواهد داشت.

آیا گوشی آبخورده را می توان تعمیر کرد ؟

بله اگر برد گوشی شما دارای رسوب باشد باید گوشی را به تعمیرکار معرفی نمایید تا برد شما را با دستگاه مخصوص شستشوی برد التراسونیک شستشو دهد.

آیا گوشی رطوبت خورده هم آبخورده محسوب می شود ؟

بله به هر حال گوشی شما دارای رطوب شده و باید تا زمان خشک شدن کامل از آن استفاده نشود چرا که احتمال خسارت به گوشی بیشتر می شود.

سوکت شارژ گوشی را چگونه  تمیز کنیم ؟

جهت تمیز کردن سوکت شارژ موبایل با استفاده از مسواک میتوانید تمیز کنید لذا قبل از انجام اینکار از خاموش بودن گوشی اطمینان حاصل نمایید و در صورت امکان از مواد شستشو برد جهت تمیز کردن سوکت و قطعات موبایل استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیرات موبایل

توجه نمایید در صورتی که ایمیل تایید در پوشه index نبود به پوشه spam مراجعه نمایید و ایمیل خود را تایید نمایید.

تعمیرات موبایل